اوبامیانگ به جمع بازیکنان ونگر پیوست

اوبامیانگ ستاره تیم دورتموند، بالاخره به تیم آرسنال انگلیس پیوست. باشگاه آرسنال که به تازگی سانچز را از دست داده بود، مخیتاریان و اوبامیانگ را جذب کرده است.

باشگاه آرسنال تایید کرد که پیر امریک اوبامیانگ، مهاجم اهل گابن را با ۵۵ میلیون پوند به خدمت گرفته است.

پس از چندین هفته کش و قوس، در نهایت این انتقال رسمی شد و اوبامیانگ، راهی لندن شد. او که ۲۸ سال دارد، امروز پس از پرواز با جت اختصاصی و حضور در فرودگاه لوتون، وارد لندن شد و به کمپ تمرینی آرسنال رفت. او تست‌های پزشکی باشگاه را پشت سر گذاشت و قرار است که هفته ای ۱۸۰ هزار پوند حقوق بگیرد.

حال او با هم تیمی سابقش، هنریک مخیتاریان که در دورتموند با یکدیگر همبازی بودند، بار دیگر هم تیمی خواهد شد. گفته می‌شود که آرسنال برای جذب او، ۶۳.۷۵ میلیون یورو پرداخت کرده است.

حضور اوبامیانگ، در آرسنال، فرصت را برای جدایی ژیرو از جمع توپ‌چی ها و پیوستنش به چلسی فراهم کرده است. در آن سو جدایی اوبامیانگ از دورتموند نیز فضا را در خط حمله دورتموند برای پیوستن باتشوایی به این تیم باز کرده است.

بسیاری معتقدند که اوبامیانگ، می تواند یک تیری آنری جدید برای آرسنال باشد؛ به خصوص اینکه سبک بازی او بسیار شبیه به اسطوره فرانسوی توپچی هاست. از حالا باید منتظر تاریخ سازی اوبامیانگ در آرسنال ماند.

منبع: ورزش سه