چطور جوش های پشت و کمر را از بین ببرید

آکنه های روی صورت به اندازه ی کافی بد و آزاردهنده هستند ، اما همیشه تنها به پوست صورت ختم نمی شوند . عفونت جوش های معمولا پخش شده و به گردن ، سینه و پشت نیز سرایت می کنند. قدم های اولیه برای از بین بردن این جوش ها دقیقا مثل آکنه های صورت است : حفظ بهداشت و رطوبت رسانی مکرر. اما اگر شما هم با این آکنه های گاها دردناک درگیر هستید ، این نکات را رعایت کنید .

لایه برداری ملایم

اگر در این ناحیه از پوست خود جوش دارید ، اهمیت یک لایه برداری ملایم دوچندان می شود . بنابراین اولین توصیه ی ما برای از بین بردن جوشهای پشت لایه برداری با لیف و یا یک اسفنج لایه بردار است . اما مراقب باشید در انجام لایه برداری زیاد خشن نباشید ، در غیر این صورت اوضاع جوش ها بدتر خواهد شد . همچنین استفاده زیاد از حد از مواد شوینده را کنار بگذارید . به جای آن از روغن حمام استفاده کنید . آکنه ها معمولا در اثر تولید بیش از حد سبوم ، در کنار باکتری ها ، بوجود می آیند . اما پوستی کاملا خشک نه تنها به شما کمک نمی کند بلکه اوضاع را وخیم نیز می سازد .

استفاده از مواد غذایی درست

نکته ی دیگری که باید برای از بین جوش های پشت رعایت کنید ، مصرف مواد غذایی درست است . البته تاثیر مواد غذایی بر پیدایش جوش ها هنوز در دست بررسی و شواهدی مبنی بر این تاثیر یافت نشده است ، اما همیشه مصرف مواد غذایی مناسب برای حفظ سلامت اندام ها ، از جمله پوست ، اهمیت دارد . شکلات و مرغ سرخ شده برای مثال حساسیت و آسیب پذیری پوست را افزایش می دهند .

دوری از افتاب

بسیاری معتقدند بهترین درمان برای جوش های پشت ، دراز کشیدن در معرض نور آفتاب است و اشعه ی آن آکنه ها را درمان می کند . اگر یافته های جدید درباره ی آفتاب و به طور خاص اشعه ی UV را در نظر بگیرید ، سریعا از آفتاب دور می شوید ! آفتاب نه تنها جوش ها را بدتر می کند ، بلکه ممکن است مشکلات پوستی دیگر و حتی سرطان پوست را نیز بوجود آورد .

نمک

استفاده از نمک ، خصوصا نمک دریا ، برای از بین بردن جوش ها موثر است. دو راه برای استفاده از فواید نمک در این زمینه وجود دارد . اگر نزدیک ساحل زندگی می کنید ، در صورت امکان و مساعد بودن هوا مدتی را در آب دریا بگذرانید . اگر نه ، چند فنجان نمک دریا را در آب وان حمام بریزید و مدتی را در آن سپری کنید . نمک می تواند از پخش باکتری ها و پیدایش جوش ها جلوگیری نماید .

روغن زیتون

روغن زیتون این روزها در هر آشپزخانه ای پیدا می شود . این روغن در موارد بسیاری مفید بوده و درمان آکنه هم یکی از همین فواید است . آکنه ها را با یک ماساژ روغن زیتون درمان کنید و این کار را با یک فرچه ی بدن شورکه کمی روغن زیتون روی آن ریخته اید انجام دهید . خصوصا نواحی پر از جوش را از قلم نیاندازید . اجازه دهید روغن ۵ دقیقه روی پوست بماند و بعد میزان اضافی آن را با یک پارچه ی تمیز از پوست پاک کنید .

آبلیمو

بهتر است برای درمان جوش ها از آبلیموی تازه استفاده کنید . آبلیمو جوش ها را نابود می کند اما رفتار خیلی ملایمی با پوست ندارد . اگر شما به اندازه ی کافی شجاع هستید ، آب یک لیمو ترش را بگیرید و مستقیما با یک تکه پنبه روی پوست و آکنه ها بزنید . شاید پوست کمی بسوزد ، اما این سوزش بخاطر از بین رفتن محتویات جوش ها است و نباید نگران باشید . اجازه دهید برای سی دقیقه ابلیمو روی پوست بماند سپس پوست را با آب بشویید و کمی مرطوب کننده و یا روغن زیتون به آن بزنید . بهتر است چند روز این درمان را ادامه دهید .

سفیده ی تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ یکی از آسان ترین ماسک های پوست برای استفاده است . کافی است کمی سفیده را بزنید و روی پوست قرار دهید ، هر قسمتی از پوست که جوش دارد . البته لازم نیست سفیده را اینقدر هم بزنید تا پف کند ، تنها یک دقیقه کافی است . باید سفیده را با یک تکه پنبه به پوست بزنید و یا خیلی راحت از دست استفاده کنید . سفیده باید بیست دقیقه روی پوست بماند . با خشک شدن سفیده روی پوست احساس خارش و کشیدگی خواهید داشت اما کمی تحمل کنید . در سفیده ی تخم مرغ میزان زیادی کلاژن و پروتئین وجود دارد که به جوانسازی پوست کمک می کند.

منبع: مه شو