طعمی متفاوت برای کودکان با کوکتل مرغ خانگی

کوکتل مرغ خانگی یکی غذای بسیار خوشمزه و عالی برای کودکان می باشد. کوکتل مرغ به عنوان یک غذای فست فودی به حساب می آید.

اگر فرزندان‌تان عاشق فست فود هستند و شما نمی‌خواهید که آن‌ها زیاد فست فود بخورند؛ پس خودتان دست به کار شوید و غذاهایی به شکل، شمایل و عطر و بوی غذاهای بیرون آماده کنید. کوکتل مرغ خانگی یک فست فود خوشمزه برای کودکان شماست.

مواد مورد نیاز

آرد (الک شده): ۴۰۰ گرم
بیکینگ پودر: ۱ ق چ
تخم مرغ: ۲ عدد
آب ولرم: یک دوم پیمانه
زعفران (دم کرده): ۲ ق س
روغن مایع: ۲ ق س
نمک: یک دوم ق چ

مواد مورد نیاز درونی

فیله مرغ (ریز خرد شده): ۱۰۰ گرم
پیاز (ریز خرد شده): ۱ عدد
فلفل دلمه ای (ریز خرد شده): ۱ عدد
سس سویا: ۱ ق س
آرد ذرت: ۱ ق س
فلفل تند: ۲ عدد
سس کچاپ: ۱ ق چ
روغن مایع: به میزان لازم

روش پخت کوکتل مرغ خانگی:

۱. آرد و بیکینگ پودر را داخل کاسه ای الک کرده، بعد نمک و تخم مرغ را به آن بیفزایید. بعد آن را به وسیله مفتول سیمی (همزن دستی) با هم مخلوط کنید. سپس آب، زعفران و روغن مایع را به آن افزوده و با دست آنقدر ورز دهید تا خمیر نرمی حاصل شود. بعد با استفاده از وردنه ای آن را روی سطح صافی باز کرده و با کاتر گرد یا مربع شکل برش بزنید.

۲. برای تهیه مواد درونی؛ روغن را داخل تابه ای گرم کرده و پیاز را درون آن تفت دهید تا سبک شود. بعد فلفل دلمه ای و فیله مرغ را به آن اضافه کرده و تفت دهید تا مرغ بپزد. بعد به ترتیب سس سویا، آرد ذرت، فلفل تند و سس کچاپ را افزوده و تفت دهید. سپس آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا خنک شود.

۳. در وسط هر برش خمیر مقداری مواد درونی گذاشته و آن را از دو طرف جمع و به سمت بالا بیاورید (به صورت گل درآورید) و بالای خمیر را به وسیله دست مرطوب به هم بچسبانید.

۴. خمیر را درون روغن شناور و داغ سرخ کرده و در بشقاب بچینید. بعد با سس دلخواه تزیین کنید.