نظرهای ترامپ درباره فرانسه در مقابل واکنش های تند اولاند

اولاند

درمقابل اظهار نظرهای ترامپ رییس جمهور آمریکا درمورد فرانسه با این مضمون که پاریس بعد از حملات داعش دیگر پاریس سابق نیست مورد واکنش تند اولاند قرار گرفت.

به گزارش ویکی جوان به نقل از خبرگزاری ایسنا: فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در واکنش به سخنان دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفت وی باید از متحدین ایالات متحده در این شرایط حمایت کند.

وی ادامه داد: مسلماً تروریسم وجود دارد و ما باید با هم با آن بجنگیم. من فکر می‌کنم در هیچ شرایطی صحیح نیست که نسبت به کشورهای هم پیمان خود بی اعتنا باشیم. من هرگز با ایالات متحده چنین نخواهم کرد و از رییس جمهور آمریکا نیز می‌خواهم که چنین رویه‌ای را با فرانسه در پی نگیرد.

اولاند در پاسخ به سوالاتی که در این رابطه در حین بازدید از نمایشگاه کشاورزی فرانسه مطرح شد، گفت: من قصد مقایسه ندارم اما اینجا در فرانسه مردم دسترسی به اسلحه ندارند. اینجا شما شاهد این نخواهید بود که کسی به سادگی و بخاطر یک دلیل پیش پاافتاده به روی مردم شلیک کند.

ترامپ در سخنرانی خود در کنفرانس “عملکرد سیاسی محافظه کارانه” در روز جمعه مکرراً از اروپا به خاطر عدم کنترل حملات تروریستی نیروهای داعش انتقاد کرد و حتی گفت یکی از دوستان وی با نام جیم به همین دلیل از بردن خانواده‌اش به پاریس منصرف شده است.

از ابتدای سال ۲۰۱۵، بیش از ۲۳۰ نفر در حملات تروریستی در فرانسه جان خود را از دست داده‌اند و از نوامبر همان سال نیز این کشور در وضعیت فوق‌العاده بوده است.

اظهار نظرهای ترامپ اعتراض شهردار پاریس را نیز برانگیخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *