تساوی ۲ بر ۲ سپاهان و ملوان

سپاهان و ملوان

شاگردان استیماچ در نخسین دیدار سال جدید خود در مقابل قوی های سپید با نتیجه ۲ بر ۲ متوقف شدند. تا امتیازات بین دو تیم تقسیم شود.

تیم فوتبال سپاهان در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۷ و ۳۰ در اصفهان میزبان ملوان بندرانزلی بود که جدال دو تیم با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید.

سپاهان با این نتیجه ۳۰ امتیازی شد و ملوان هم به امتیاز ۲۳ رسید. هر دو تیم با این نتیجه در رده های ۱۱ و ۱۳ باقی ماندند.

هفته بیست و چهارم لیگ برتر    ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
داور: بیژن حیدری      کمک داوران: جواد مداح و فرید امیدوار
کارت زرد
عزت اله پورقاز (۴۷) از ملوان
وریا غفوری(۷۴) از سپاهان
رضا درویشی(۸۷) از ملوان
لوسیانو پریرا(۸۷) از سپاهان

سپاهان اصفهان

رحمان احمدی، علی احمدی، عبدالله کرمی، حبیب گردانی، وریا غفوری، علی کریمی، رسول نویدکیا، سیناد ایبریچیچ(۶۰ امین جهان عالیان)، حسین پاپی(۷۶ امین منوچهری)، حسین فاضلی(۳+۹۰ لئوناردو پادووانی) و لوسیانو پریرا
سرمربی: ایگور استیماچ

ملوان بندرانزلی

سید حسین حسینی، عزت پورقاز، حسین کنعانی، حسین ماهینی، عزیز معبودی،پژمان نوری (۶۲ رضا درویشی)، مازیار زارع، سعید یوسف‌زاده (شهاب کرمی ۶۹)، محمد رضی پور، صادق محرمی و جلال رافخایی
سرمربی: محمد احمدزاده

شرح نیمه اول:

سپاهانی ها با تنها گل نویدکیا مزد بازی هجومی خود را گرفتند و توانستند به عنوان تیم پیروز، پا به رختکن بگذارند.
اصفهانی ها که برای رسیدن به وضعیت بهتر به سه امتیاز این بازی نیاز مبرم داشتند بازی را هجومی آغاز کردند و از همان دقایق ابتدایی حملات خود را روی دروازه ملوانی ها آغاز کردند، آنها با حملات خود را با در متن قرار دادن پریرا روی دروازه حریف طراحی می کردند.

سپاهانی ها که در اواسط نیمه اول فشار را روی دروازه ملوانی ها به بیشترین حد خود گذرانده بودند و همین موضوع باعث چند اشتباه مدافعان حریف شد و در نهایت یکی از دفع های اشتباه با شوت سرضرب رسول نویدکیا گل اول سپاهانی ها را رقم زد. پس از این گل سپاهانی ها کماکان دروازه ملوان را مدنظر داشتند و به جز یکی دو حمله نصفه و نیمه، باقی زمان بازی را در نیمه زمین حریف خود قرار داشتند و البته از هیچکدام از هجوم های خود نتیجه نگیرفتند تا در نهایت با همان یک گل پا به رختکن بگذارند.

حالا باید دید در نیمه دوم تدابیر احمدزاده می تواند کشتی شکسته ملوانان را نجات دهد و یا استیماچ یکی از معدود پیروزی های خود را با اصفهانی ها به دست می آورد.

شرح گل:

سپاهان ۱ ملوان ۰ (دقیقه ۱۴، رسول نویدکیا) : دفع توپ توسط مدافع ملوانی ها روی خط محوطه جزیمه روی پای رسول نویدکیا فرود آمد و وی نیز ضربه روپای خود را به سوی دروازه ملوان زد، توپی که به زیبایی اولین گل سپاهانی ها را رقم می زند.

شرح گل:

سپاهان ۱ ملوان ۱ (دقیقه ۶۵ محمدحسین کنعانی) : رضا درویشی تازه به میدان آمده با ضربه سر خود پاس فوق العاده ای را به مدافع پیش تاخته ملوانی ها مهیا کرد و محمدحسین کنعانی که با سرعت از بین مدافعان سپاهان عبور کرده بود پس از حفظ توپ و چندگام حرکت، با یک ضربه دقیق رحمان احمدی را تسلیم خود کرد.

شرح گل:

سپاهان ۲ ملوان ۱ (دقیقه ۸۷، لوسیانو پریرا) : ضربه ای که به دست رمضانی برخورد کرد در حالی که داور در ابتدا اعتقادی به پنالتی نداشت با پرچم کمک داور یک پنالتی برای سپاهانی ها به دنبال داشت و لوسیانو پریرا این توپ را برخلاف جهت دروازه بان ملوان به گل برتری این تیم تبدیل کرد.

سپاهان ۲ ملوان ۲ (۵+۹۰، مازیار زارع) : خطای پشت محوطه جریمه ملوانی ها را در آخرین دقیقه وقت های تلف شده مازیار زارع به زیبایی هرچه تمام تر به طاق دروازه سپاهان چسباند.

دقایق حساس:

دقیقه ۶ – اولین فرصت این بازی توسط سپاهانی ها به وجود آمد و سانتر ارسالی بازیکنان این تیم با ضربه سر علی احمدی، اولین خطر را روی دروازه ملوان به وجود آورد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷ – ضربه ایستگاهی سپاهانی ها روی دروازه ملوان فرود آمد اما پرواز سیدحسین حسینی مانع از خطرساز شدن این توپ شد.

دقیقه ۲۳ – یک بار دیگر رسول نویدکیا می توانست فولادشهر را غرق شادی کند اما ضربه او را حسینی به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۳۸ – علی کریمی پشت محوطه و از فاصله ای دور ضربه محکم خود را روانه دروازه ملوانان کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵ – پاس پریرا به فاضلی رسید و او نیز با پاس خود پاپی را صاحب توپ کرد اما او در حالی که با دروازه بان ملوان ها تک به تک بود ضربه خود را با بی دقتی از بالای دروازه به بیرون زد.

دقیقه ۴۸ – حمله دیگری از سپاهانی ها روی دروازه حریف صورت گرفت و این بار ضربه کم جان فاضلی را مدافع ملوانی ها از جلوی دروازه بدون دروازه بان دور کرد.

دقیقه ۶۳ – ضربه ایستگاهی ملوانی ها که در موقعیت مناسبی نصیب این تیم شد را علی رضا رمضانی به سمت دروازه سپاهان زد اما این توپ با کمترین اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳ – سپاهانی ها یک موقعیت دیگر درون محوطه ملوانان به دست آوردند اما ضربه احمدی با اختلاف از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۶ – ارسال نویدکیا در شرایط خوبی به فاضلی رسید اما این بازیکن جوان موقعیت فوق العاده خود را با بی دقتی از دست داد.

دقیقه ۸۶ – توپ ارسالی سپاهانی ها روی دروازه ملوان ایجاد موقعیت خطرناکی کرد اما حسینی این توپ را از روی سر مهاجمان حریف دور کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *