قرص ال آرژنین چیست؟

قرص ال آرژنین L-Arginin چیست؟

قرص ال آرژنین

در این بخش می خواهیم در مورد داروی آرژنین که مکمل بدن سازی و عضله ساز هست صحبت کنیم.بدنسازان این بخش را از دست ندهند.

نکاتی راجب قرص ال آرژنین

بدنسازی ، افزایش قد ، هورمون رشد

آمینو اسید عضله ساز

ال_آرژنین چیست و از چه منابعی تامین می شود؟ آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است {آرژنین سازنده بلوک پروتئنی است که باعث اتساع عروق می شود}

وهم اکنون می دانیم که ارژنین ماده ی اولیه گاز نیتریک اکسید است.

ارژنین جزء ان دسته از امینو اسیدهاست که بدن قادر به ساختن ان به صورت طبیعی نیستو باید مقدار مورد نیازش رااز خارج تامین کند به همین دلیل بسیار مهم استکه دقت کنیم تا وعده های غذایی غنی از ارژنین باشند.

ارژنین در آجیل و دانه های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می شود.همچنین می توان مقداری آرژنیندر شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

آرژنین چه وظیفه ای در بدن به عهده می گیرد وتحقیقات دانشمندان چه مدارکی را در حمایت از این آ مینو اسید ارائه می دهد؟

آرژنین برای به انجام رسیدن بسیاری از پروسه های مربوط به فیز یو لوژی عضلات ضروری است.

این پروسه ها شامل ترشح هورمون ها افزایش تولید هورمون رشد پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض.

به دلیل این که آ رژنین ماده اولیه و تشکیل دهنده نیتریک اکسید است:اغلب به منظور تقویت قوای ***ی نیز استفاده می شود.

مکمل های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته اند و همچنین این آمینو اسید قادر به پاکسازی رادیکالهای آزاد از خون،بهبود عملکرد سیگنال های سلول های عضلانی،رها سازی هورمون رشد،حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

بدنسازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک نیز به آرژنین علاقمند باشند زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف می افتد باعث میشود تا بدن ظاهری نرم و پف آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد بر آمدگی به نظر برسند. حفظ نیتروژن بوسیله مصرف نیتروژن مسئله ای است که بین بدنسازان و دانشمندان مورد توافق است.همچنین اعتقاد بر این است که آرژنین قطعا برای رشد مؤثر است که به سبب توانایی در اتساع عروق و سهم آن در سنتز پروتئین است.

چه آفرادی به آرژنین نیاز دارند و چه مقدار از آن کمبود محسوب میشود

هر کسی .افرادی که بیشترین میزان نیاز را به آرژنین دارند؛نوجوانان ، بچه های کمتر از هفت سال ،قهرمانان ،اشخاصی که سعی دارند وزن خود را کاهش دهند و افراد مسن.

در افراد بزرگسال ،آرژنین یک آمینو اسید غیر ضروری محسوب میشود.برای کودکان در مقایسه با بزرگسالان یک آمینو اسید ضروری برای تقویت و توسعه سیستم ایمنی در دوران بلوغ محسوب میشود.افرادی که دچار آسیبدیدگی هستند نیز میتوانند از فواید مکملهی حاوی آرژنین بهره مند گردند زیرا کمبود آرژنین در بدن زمانی که برای ترمیم جراحت نیاز است را افزایش میدهد.

کسانی که نظر به فوائد ***ی آرژنین دارند نیز میتوانند از خاصیت اتساع عروق آن بهره مند گردند.آرژنین باعث افزایش قطر و ضخامت عروق خونی میشود که دبه موجب آن در هنگام کشش و انقیاض خون بیشتری وارد عضلات میشود.

وجود آرژنین باعث افزایش بازده تمرینات سخت بدنسازان میشود.مکمل های حاوی آرژنین میتوانند سطح سیستم ایمنی بدن را ارتقا دهند،در نتیجه بدنسازان میتوانند سخت تر تمرین کنند و نگران تاثیرات محدود کننده ء این نوع تمرین و تمرین زدگی که پیامد احتمالی آن است بر سیستم ایمنی بدنشان نباشند.

بدنسازانی که دوره های مصرف دارو های آندروژنی و استروئید های آنابولیک را قطع میکنندنیز میتوانند از مصرف آرژنین سود ببرند.

آرژنین قادر است تا سطح هورمون رشد را در بدن افزایش دهد و اینکار را از طریق تقویت اکسیژن مایعو پشتیبانی از فشار خون سالم انجام میدهد.به همین دلیل مکمل آرژنین میتواند برای اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند نیز مفید واقع شود.

چه میزان از این مکل باید مصرف شود و آیا اثر جانبی نیز در پی دارد؟

افرادی که ناراحتی قلبی و یا سبقه مشکلات روحی وروانی دارندباید با پزشک معالجشان برای مصرف آرژنین به صورت مکمل مشورت کنند.

با هیچ نوع آمینو اسیدی امکان “اور دز”(مصرف بیش از اندازه) وجود ندارد .مصرف خیلی زیاد آرژنین میتواند منجر به اسهال ،ضعف و سستی و حالت تهوع شود.

هنوز دز واضح و مشخصی که بهترین نتیجه را در بر داشته باشد برای این مکمل مشخص نشده است بنابراین باید با استفاده از آزمون و خطا میزان مناسب را برای خود بدست آورید.

یک دز خفیف برای مدت یک هفته در نظر بگیرید ،اگر موثر نبود و اثر جانبی نیز در پی نداشت مقدار مصرف را تا جایی افزایش دهید که سود آن به حد اکثر و ا ثرات جانبی آن به حد اقل باشد.با دوبار افزایش میزان مصرف میتوانید بهترین دز را برای خودتان پیدا کنید(۳-۹ گرم)این روش شبیه شیوه ای است که برخی از بدنسازان که مبادرت به مصرف انسولین و داروهای استروئیدی میکنند مورد استفاده قرار میدهند.

اغلب پودر های پروتئینی موجود در فروشگاه ها با آمینو اسیدهایی نظیر آرژنین تقویت میشوند. با داشتن این پیش زمینه باید توجه ویژه ای به میزان آرژنینی که از منابع مختلف وارد بدن میکنید نشان دهید.

اگر احساس میکنید قادر به استفاده از روش فوق الذکر برا یافتن میزان دز مناسب خودتان نیستید و این روش برایتان مشکل ساز است میتوانید از دستور العمل مندرج بر روی بسته بندی مکمل ها که از سوی شرکت های تولید کننده توصیه میشوند استفاده کنید.
آرژینین به صورت تزریق وریدی برای تحریک آزاد سازی هورمون رشد از هیپوفیز و همچنین به عنوان کمک تشخیص در مواردی نظیر کم کاری هیپوفیز ، عمل برداشتن هیپوفیز ، کوتولگی با منشاء هیپوفیزی و آکرومگالی مصرف میشود.
انفوزیون وریدی این دارو اغلب موجب افزایش بارز سطح پلاسمایی هورمون رشد در افرادی میشود که عملکرد هیپوفیزی آنها طبیعی است.
موارد عدم مصرف: این دارو برای افرادی که احتمال بروز واکنشهای آلرژیک در آنها زیاد است نباید مصرف شود.

هشدار:

۱- آرژینین یک داروی تشخیصی است و نباید برای مقاصد درمانی بکار رود.
۲-احتمال بروز تحریک و بر افروختگی موضعی ، تهوع ، استفراغ ، با انفوزیون سریع وریدی دارو وجود دارد.
۳- بیماران مبتلا به اختلالات الکترولیتی ، باید در مصرف دارو احتیاط کنند.
عوارض جانبی: تهوع ، سردرد، برافروختگی، بیحسی، و حریک موضعی وریدی و بندرت کاهش پلاکت های خون و واکنشهای آلرژیک با مصرف این دارو گزارش شده.
توجه: هنگام انفوزیون این دارو باید یک داروی آنتی هیستامینی مناسب در دسترس باشد. آزمون باید صبح و بعد از خواب طبیعی انجام شود. در هنگام آزمون بیمار باید ناشتا باشد.
مقدار مصرف بزرگسالان: ۳۰۰ میلی لیتر از محلول ۱۰ درصد تزریق وریدی می شود.

اشکال دارویی: injection

سوال : آقای دکتر عزیز.سلام و خسته نباشید.پسری۲۲ساله هستم.۳سوال دارم:۱-دوستم ۲۳سال داره و مدتی قرص آنژلین یا ال ارزنین(چنین اسمی)مصرف کرده.۳سانت افزایش قد داشته.آیا قرص مناسبی و عوارض نداره؟چون گفت از نظر جنسی اذیتت میشه.برادرم ۶ساله که قدش۱۷۰مونده و الان۱۸سالشه و خودمن۷ساله۱۷۸ موندم.۲-اشتباه عجیبی کردم و ۳جلسه ریشامو لیزر کردم.کسی هم درست جوابموازمتخصصان مطرح نمیده.یکی از عزیزان گفت تا۶-۷ماه ریشات کمه ولی بعد مثل اولش در میاد.واقعا همینطوره؟چون دارم دیوانه میشم.سپاس بینهایت.
پاسخ : سلام ال آرژنین یک آمینواسید ضروری مشروط است. بدین معنا که تحت شرایط خاصی در بدن این آمینواسید ضروری جلوه می کند که از این میان می توان به دوره رشد سریع بدن، بارداری و دوران پس از آسیب دیدگی اشاره کرد. آرژنین در سیکل اوره توسط کبد سنتز می شود که استخراج پسماندها حاصله از متابولیسم پروتئین را نیز شامل می شود. آرژنین محصولی که بدین طریق پروسه شده. با این وجود برای سایر بخش های بدن قابل دسترس نیست. در عوض متابولیت یا همان ماحصل این متابولیسم (تجزیه) آمینواسید به نام L Citrullinc در جریان خون به گردش درآمد و به کبد فرستاده می شود و آنجا دوباره به ال ـ آرژنین برگردان می شود. ال ـ آرژنین در بیشتر موادغذائی پروتیئنی وجود دارد و افراد به طور معمول روزانه ۵ گرم از آن را دریافت می کنند. برخی از اثرات و خواص ال آرژنین در بدن انسان تحریک ترشح و آزادسازی هورمون رشد GH از غده هیپوفیز دخالت در سنتز و ساخت نیتریک اکسید NO (مسئول گشادی عروق و وازودیلاتاسیون) گسترش و بهبود سیستم ایمنی بدن کاهش زمان ترمیم زخم و جراحات تسریع زمان ترمیم و بهبود بافت‌های آسیب دیده کاهش ریسک بیماری‌های قلبی افزایش توده و حجم عضلانی کاهش بافت چربی بدن و کمک به کاهش وزن کمک به افزایش حساسیت و عملکرد انسولین کمک به کاهش فشار خون افزایش بارورسازی مردان و زنان، افزایش تولید اسپرم بهبود حالت نعوظ و ارکشن در مردان و زنان بالا بردن جریان گردش خون در بدن و اندام‌های تناسلی

دکتر مصطفی دهقان نژاد

99 دیدگاه در “قرص ال آرژنین L-Arginin چیست؟”

 1. با سلام و تشکر فراوان بابت سایت بسیار خوبتون
  من 17 سالمه قدم 180 وزنم70
  میخواستم برای افزایش قد ارژنین و لیزین مصرف کنم این دو را چ مقدار مصرف کنم بهتر است
  و چ زمانی؟؟؟
  با تشکر فراوان

  1. سلام. پسری ۱۸ساله هستم با قد ۱۷۶ میخواستم بدونم که با مصرف قرص ال ارژنین قدم بلند تر میشه. عکس هم از زانو هام انداختم گفتن صفحه ی رشد بسته شده کمک کنین (ممنون)

   1. سلام دوست عزیز میشه بگی روزانه چن تا مصرف میکنی صبح بعد ازخواب یا شب هنگام خواب ممنون میشم اگه جواب بدی

   1. سلام خسته نباشیدمن این قرص ۶۰تایی گرفتم واسه پسرم ۱۰سالش هست واسه رشدقدش گرفتم بخوره پسرمن باقلایی هست ایابراش مضرنیست اگرنیست چه موقع وروزی چندتابایدبخوره

 2. سلام اگه از دارو خانه دارو را بخرید نتیجه می دهد واین دارو را اگر ناراحتی قلبی ندارید بدون مشورت پزشک اما اگر دارید حتما مشورت پزشک الزامی است وطریقه ی مصرف این دارو ها هم از پزشک دارو خانه بپرسید او بهتر میداند.بعضی شرکت ها هم روی قوطی مکمل طریقه ی مصرف را می نویسند.

 3. سلام خوبین خسته نباشین من23ساله وقدم168و وزنم72واقعا این قرص ارژنین تاثیری تو افزایش داره ؟؟درضمن عوارض ک نداره ؟؟

 4. سلام من دختری شانزده ساله هستم قدم ۱.۵۶هستش با استفاده از این قرص تا چه حد جای رشد دارم وطریقه مصرف وعوارض استفاده از این قرص چی هستش

 5. سلام میخواستم بدونم که ممکنه ال آرژنین ریزش موی ارثی رو بیشتر کنه؟ یعنی سطح DHT رو بالا میبره ؟ چون نوشته تولید اسپرم رو زیاد میکنه

 6. سلام دکتر ما ۱۵سالمه قری ال آرژنین از شرکت adviمیخورم ولی چند وقتیه سرم گیج میره لطفا راهنمایی کنید

  1. آقاجان خانم ها این قرص هرکی زیر ۱۸ سال مصرف کرده افرادی درحد ۱۵ساله ها بیشتر ال آرژنین رو عوارضی رهم دیدن با سر گیجه دیگه مصرف نکنید من خودم رفتم بگیرم فروشنده با کما میل داد ولی خوشبختانه نگرفتم و فهمیدم سریع پس دادم سنم هم ۱۴،۱۳ساله هست

  1. استفاده از این قرص برای نتیجه گیری از سن ۱۵تا۵۵سال هست…..
   البته در سنین بالا افزایش قد وجود ندارد، بلکه از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند

 7. سلام من دختر ۱۷سالم ای هستم آرلینگتون مصرف میکنم…عایا روی قدم تاثیرمیزاره؟یا سن رشدم تموم شده؟.

 8. سلام، آیا مصرف ال آرژنین بر بلوغ زودهنگام دختران تاثیر داردِِ؟
  دختر من الان ده سال و نیمش است و میخواستم برای رشد بیشتر قدش این دارو رو بهش بدم ولی چون هنوز هیچ نشانه بلوغی نداره میترسم بر بلوغش تاثیر بذاره
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام ربطی به بلوغ زود رس نداره حتما با تجویز دکتر غدد مصرف کنید دختر من ده سالش هس باقد۱۵۳دکتر عکس از صفحه رشدش نوشت بعد مصرف این قرص رو شروع کرد

 9. سلام
  من ۱۴سالمه پنج ماه هست که بدن سازی کار می کنم
  می خوام از مکمل ال آرژنین استفاده کنم آپاندیس هم رو عمل کردم
  به نظرتون استفاده کنم یانه؟

 10. سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه ۱۵ روزی میشه دارم قرص ال آرژنین مصرف میکنم خواستم بدونم آیا عوارض دارد یا نه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام،ال ارژنین رو مصرف کردید؟قدتون بلند شد،دز داروتون چند بود،چند سانت بلند شدید؟از کجا تهیه کردید؟هزینه چند بود؟خواهش میکنم جواب بدید هیچ کس بمن جواب نمیده

   1. آره من بعد از یک ماه پنج سانت افزایش قد داشتم ۱۵ سالمه.از داروخونه با تجویز پزشک تهیه کردم.ال آرژنین ۱۰۰۰ که مصرف میکنم و بسته ۱۰۰ تایی هست ۶۰ تومن بود

    1. سلام مشکلی برای شکل صورتتون ایجاد نکرد؟مثلا چانه و فک تون رو دراز نکرد یا بینی تون رو؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید.ممنون

 11. سلام آقای دکتر من ی ماه است قرص آل آرژنین مصرف میکنم واسه افزایش قد طریقه مصرف روزی ۱ قرص میخورم موقع خوردن چشمام وسرم درد میگره دلیلش چیه طریقه ی مصرفش چ جوریه است آیا باید در طول روز باشد یا شب .یا باید با قبل از غذا باشد یا بعد از غذا .؟ممنون میشم راهنمایی کنید .ی سوال دیگه هم دارم استخوان هایم ی خورد درد گرفته دلیلش چیه همه عضله هام از سر انگشتان تا پاهام .

  1. سلام دختر ۱۲ ساله ی من ۶ ماهه ال آرژنین میخوره و دقیقا همین مشکل رو داره .البته من خیلی دیر متوجه شدم که ممکنه مشکل از ال آرژنین باشه و فکر میکردم از میگرنه .ولی حالا فهمیدم که ال آرژنین باعث افت فشار خون و سر درد میشه

  1. با سلام
   علت اینکه کسی پاسخگو نیست این هستش که ما این قرص رو جهت معرفی قرار دادیم. و پزشک نیستیم و به همین خاطر نمیتونیم برای کسی قرص و … تجویز کنیم.
   شما برای رسیدن به پاسخ سوالاتون باید حضورا به پزشک مراجعه کنید.
   با سپاس

 12. اقای دکتر شنیدم این قرص برای پسرا بیشتر جواب میده تا ما؟درسته؟منکه ۱۹ سالمه و سن رشدم تموم شده چی؟بایدچیکارکنم

  1. سلام نمیدونم ولی من از وقتی که این قرصو مصرف کردم عضله هام ضعیف تر شدن البته شاید هم به نسبت سنم این عوارضو داشته باشه چون ۱۵ سالمه ولی فیتنس کارم.در ضمن من ال آرژنین ۱۰۰۰ مصرف میکنم

 13. سلام.رضا هستم ۱۶سالمه ،میخواستم بپرسم آیا قرص ال آرژنین هیچ آسیبی به بدن نمیرسونه؟(با تشکر)

  1. این قرص آسیبی به بدن نمی رسونه….
   و عوارض خاصی هم نداره…
   عوارض رایج :
   سردرد. تهوع.
   در دوره‌ی مصرف این دارو احساس درد در زانو،مچ پا،کتف و ساق پا ایجاد می شود که به دلیل افزایش رشد و تراکم استخوان است.

 14. سلام من دختری هستم که تازه وارد ۱۸سال شده قدم ۱۵۵سانتی متر و وزنمم ۵۲کیلوهه من هرکاری تو این چندسال کردم قدم بلند نشده ایا این قرص واقعا مفیده در ضمن من نمیخوام باعث کاهش وزنم شه به اندازه کافی لاغرهستم

 15. سلام من دختری ۱۴سالم با قد ۱۵۶میخواستم بدونم با خوردن این قرص چند سانت بلند میشم لطفا ج بدین

 16. دوستان عزیز، هر فرد بسته به ژنتیکش تا یه زمانی استخوان بندیشون بزرگتر میشه که حداکثر بین بیست و دو تا بیست وچهار سالگیه و اکثرا زیر بییست سال، ،، اگر توی سن رشد باشید انتهای استخوان صفحات رشده که نرم تر از استخوان هاست، و در صورت پایان سن رشد استخوانی میشن و رشد متوقف میشه،
  اگر میخواید مطمعن بشین میتونید به متخصصین تغزیه مراجعه کنین با عکس برداری از صفحات رشدتون مشخص میکنن که هنوز استخوانبندیتون رشد میکنه یا نه، اگر متوقف نشده باشه میشه به روند رشدتون کمک کرد و یکی از راهاش ال ارژنین که محرک تولید هورمون رشد یا تزریق سوماتروپین با نظر پزشک متخصص

 17. من بیست و سه سالمه
  ازنظر ارثی خانوادم قدبلند هستند.اما من ن.چون بم شوک وارد شده رشدم ب هم ریخته.ارژرین قدموبلندمیکنه یا ن؟خدایی جواب بده روانی شدم

  1. نه آرژنین تاثیری نداره باید سوماد تزریق کنی اونم حتما زیره نظره دکتره غدد درست حسابی چون سومار غده هیپوفیز رو به شدت فعال میکنه و یه خیلی عالی بدن رشد میکنه ولی همینطور غده های دیگرو هم فعال میکنه مث خدای نکرده غده سرطانی یعنی یک فر ممکنه غده سرطانی غیر فعال تو بدنش باشه ولی تا آخر عمر فعال نشه و بی تاثیر بمونخ ولی سومار فعالش میکنه برای همین حتما باید زیر نظر پزشک متخصص غدد مصرف کنید این دارو رو

 18. باسلام مدتی ریزش شدید مو پیدا کردم دو دورس که ال ارژنین همراه با کراتین مصرف میکنم ایا میتونه دلیل ریزش موهام مصزف ال ارژنین باشه .ممنون

 19. سلام من پسری ۱۸ساله ام تازه وارد هجده شدم قد ام ۱۷۲است ممیخواستم بپرسم با مصرف ال_ارژنین تمرینات کششی قدم رو میتونم ۱۸۰برسونم. تو روخدا جواب بدین ؟؟

 20. سلام من ۱۷سالو تازه تموم کردم میخواستم ببینم ال _ ارژنین مصرف کنم قدم از۱۷۲به۱۸۰میرسه؟؟

 21. سلام پسرم سه سال ونیمه هست وقدش نود سانته با مراجعه بهدکتر قرص ال ارژنین براش تجویز کرده عوارض نداره

 22. سلام من دختری ۱۳ ساله هستم قدمم ۱۵۰ س هستش میخواستم بپرسم اگه این قرص رو مصرفکنم قدم رشد میکنه خواهش میکنم جواب بدین ممنون میشم

  1. باسلام دوست عزیز،زیادبه اون صورت حجم نمیده ولی جاهایی که ناقص رشد کرده با شکستگی های جزیی داره رو ترمیم میکنه و اگه قبل از ورزش کردن بخوری یه جورایی بدنت بهتر دَم میکنه

 23. سلام من ۱۷ سالمه و قرص ال آرژنین و ال کارنیتین و کلسیم منیزیم زینک ویتامین دی مصرف میکنم و یک دوره آمپول سوماد زدم و قدم خدارو شکر ۲۰۷ هست

  1. سلام داداش ایا تاثیز داشت چقدر قدت بود قبلا ؟؟؟چند سانت افزایش پیدا کردی ممنون اگر جواب بدی

 24. سلام ببخشید من ۱۶ سالمه و دارم این قرص رو مصرف میکنم.من در حاله حاظر دارم ۵۰۰ میلی گرمشو میخورم خواستم ببینم باید در روز دوتا باید بخورم؟بعد اگه دو تا باید بخورم چیه وقتایی باید بخورم؟یهدونه قبل از خولبه شب و یه دونه صبح بعد از خواب؟در روز این دوتا رو چه زمان هایی باید بخورم؟

 25. سلام اقای دکتر من جودو کار میکنم ..میخواستم بدونم ارژنین رو چطور باید مصرف کنم که در کناره تمرینات سخت باعث افزایش قدم بشه..ممنون میشم پاسخ بدید

 26. سلام خسته نباشیدمن این قرص ۶۰تایی گرفتم واسه پسرم ۱۰سالش هست واسه رشدقدش گرفتم بخوره پسرمن باقلایی هست ایابراش مضرنیست اگرنیست چه موقع وروزی چندتابایدبخوره

 27. سلام خسته نباشیدپسرمن ۱۰سالشه وواسه رشدقدش گرفتم باقلایی هست مشکلی نداره استفاده کنه روزی چندتابهش بوم وچه موقع مصرف کنه ممنون

 28. سلام من ۱۵ سالمه تازه میخوام شروع کنم قرص ال ارژنین مصرف کنم طریقه ی مصرفش رو برام بگید ممنون میشم قدم ۱۶۴ و ورنم ۴۵

 29. سلام. دختری هستم باقد۱۵۰و۱۴سالمه.میخوام برای افزایش قد از این قرص استفاده کنم. ولی میترسم عوارض داشته باشه. خریدم ولی میترسم بخورم. اگه میشه جوابم بدید ممنون میشم

  1. سلام
   از من میشنوید استفاده نکنید . البته واسه افراد مختلف اثرات متفاوتی داره بهتره با دکتر مشورت کنید. اما من حدود یک ماه و نیم از این دارو استفاده کردم و مشکل تنگی نفس گرفتم. دکترا گفتن بخاطر این قرص کبدت خشک شده. بازم میگم بهتره با دکتر مشورت کنید

   1. دوست عزیز اصلا اینطور قرصا رو مصرف نکن.چون جذبش از راهه کبده.باید ورزش کنی حتما وگرنه ضرر داره

 30. سلام خسته نباشید من ازروزی که قرص ارژنین مصرف میکنم الت جنسیم اسپرم تولید نمیکنه این مشکل احتمالش هست از اژنین باشه

 31. سلام من تازه هفده سالو تموم کردم قدم ۱/۷۷وزنمم ۶۶کیلو میخوام بدونم بامصرف آرژنین قدم ۱/۸۵میشه؟

 32. سلام من 15 سالمه ومیخاستم ویتامین ث و ال آرژنین مصرف کنم میخاستم بدونم چطور باید مصرفشون کنم

  1. سلام من پیش دکتر غدد رفتم قرص ال ارژنین رو باید هرشب قبل خواب بخورید ویتامین ث رو نمیدونم

 33. سلام دوستان دختری ۱۵ساله هستم و قدم ۱۵۵ و وزنم ۴۶ هست با مصرف این قرص تا چه حد قدم بلند میشه؟من الان روزی یه دونه مصرف میکنم کسایی که استفاده کردن لطفا بهم بگن مصرفش جواب میده یا نه
  خیلی برام مهمه اگه جواب بدید ممنون میشم

 34. با سلام
  همونطور که اشاره شد ال آرژنین یک اسید آمینه ی نیمه ضروری برای بدن می باشد
  اگر هدف افزایش قد باشد باید صفحات رشد اسکن شود … در علم پزشکی همیشه استثناء وجود دارد
  ممکن است صفحه ی رشد در شخصی در ۱۸ سالگی بسته شود و در شخصی دیگر تا ۲۵ سالگی باز بماند
  برای این نیت حتما به پزشک غدد درون ریز مراجعه کنید..
  در آخر خدمتتون عرض کنم ک هورمون رشد در خواب ترشح میشود..در سنینی که میخواهید افزایش قد داشته باشید ۸ ساعت یا بیشتر بخوابید
  بهترین زمان مصرف ال آرژنین بعد از شام است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *