سندیسک و ساخت سریع ترین کارت حافظه Micro SD جهان

سندیسک

بر اساس ادعای وسترن دیجیتال، سندیسک سریع ترین کارت حافظه Micro SD با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت در دنیا را ساخته است.

شرکت سندیسک (SanDisk) اخیرا اقدام به ساخت یک حافظه ۲۵۶ گیگابایتی از نوع microSD کرده است که بر اساس ادعای «وسترن دیجیتال» (مالک سندیسک) سریع ترین حافظه microSD دنیا با این ظرفیت به شمار می رود.

سرعت خواندن اطلاعات در Extreme microSDXC UHS-I برابر با ۱۰۰ مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن نیز برابر با ۹۰ مگابایت در ثانیه است. با چنین سرعتی می توان یک فیلم سینمایی HD را در کمتر از ۴۵ ثانیه کپی کرد. به نظر می آید بیشترین کاربرد این کارت حافظه کوچک برای ثبت ویدیوهای ۴K (حدود ۱۴ ساعت) در اسمارت فون ها، اکشن کم ها یا پهپادها باشد.

سندیسک علاوه بر این محصول، یک کارت حافظه ۲۵۶ گیگابایتی microSD دیگر نیز رونمایی کرده که سرعت انتقال در آن کمی کمتر از Extreme microSDXC UHS-I و برابر با ۹۵ مگابایت در ثانیه در هنگام خواندن است.

تنها رقیب جدی این حافظه منحصر به فرد محصولی از کمپانی کره ای سامسونگ است که ۲۴۹٫۹۹ دلار قیمت داشته و از لحاظ سرعت انتقال دیتا پشت سر Extreme microSDXC سندیسک قرار می گیرد.

هر دو مموری سریع کمپانی سندیسک در مقابل آب، شوک حرارتی، ضربه و اشعه x مقاوم هستند و قرار است از مرداد ماه با قیمت های ۱۹۹٫۹۹ و ۱۴۹٫۹۹ دلار روانه بازار شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *