رمزنگاری خودکار مکالمات لاین از فردا

لاین

مکالمات کاربران در اپلیکیشن پیام رسان لاین از فردا به صورت پیش فرض رمز نگاری خواهند شد؛ با ما همراه باشید.

لاین ساعاتی قبل اعلام کرده که از فردا اول ژوئن، کلیه مکالمات کاربران در این اپلیکیشن پیام رسان را به طور پیش فرض رمزنگاری خواهد کرد. اگر به خاطر داشته باشید این شرکت ژاپنی در اکتبر سال گذشته قابلیتی تحت عنوان Letter-Sealing برای پیام رسانی امن را به اپلیکیشن خود اضافه کرد، اما این قابلیت تا این لحظه به طور پیش فرض برای کلیه کاربران لاین فعال نبوده است.

علاوه بر رمزنگاری کردن مکالمات لاین، سران کمپانی قصد دارند تا قابلیت چت مخفی را نیز از آن حذف نمایند. چت مخفی به کاربران اجازه می داد تا به مخاطبین خود پیام هایی موقتی بفرستند که پس از گذشت مدت زمانی مشخص، از سرورهای لاین حذف می شدند.

حالا که مکالمات لاین به طور پیش فرض رمزنگاری می شوند، از نظر تیم لاین دیگر نیازی به وجود قابلیت چت مخفی در این اپلیکشن پیام رسان نیست و کاربران می توانند پس از رمزنگاری شدن مکالمات با خیالی راحت و بدون نگرانی بابت لو رفتن صحبت های شان به چت و گفتگو با یکدیگر بپردازند.

با تصمیم جدید کمپانی، این رویه از فردا تغییر دچار تغییر شده و ویژگی Letter-Sealing یا همان پیام رسانی رمزنگاری شده به طور پیش فرض برای کلیه کاربران این اپلیکیشن پیام رسان فعال خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *