تلاش اپل برای بدست آوردن مالکیت سرویس استریم موزیک Tidal

Tidal

بر اساس اخبار منتشر شده کمپانی اپل در تلاش است تا سرویس استریم موسیقی Tidal را خریداری کند؛ با ما همراه باشید.

طبق گزارش های تازه، اهالی کوپرتینو که برنامه های بزرگی در قبال سرویس اپل موزیک خود دارند، در پی خرید سرویس استریم موسیقی Tidal هستند؛ سرویسی که به یکی از خواننده های نام آشنای آمریکایی تعلق دارد و وی در مارس ۲۰۱۵ با پرداخت مبلغ ۵۶ میلیون دلار آن را خریداری نموده است. هم اکنون مشخص نیست که نتیجه گفتگو میان Tidal و کمپانی اپل چگونه پیش خواهد رفت اما مدیران اجرایی Tidal صحبت با کمپانی غول تکنولوژی ساکن کوپرتینو را تکذیب کرده اند.
در ماه مه ۲۰۱۴، اپل رقمی بالغ بر ۳ میلیارد دلار به کمپانی Beats Audio پرداخت کرد و تجارت هدفون و سرویس استریم موزیک Beats Music آن را به تصاحب خود در آورد. در آن زمان تعداد کاربران Beats Music که حاضر به خرید اشتراک سرویس بودند تنها به ۱۱۱ هزار نفر می رسید.

Tidal در حال حاضر به ۴٫۲ میلیون مشترک دسترسی دارد و دو سرویس متفاوت را به مخاطبان خود ارائه می دهد. این دو سرویس که ماهیانه ۲۰ و ۱۰ دلار قیمت گذاری شده اند، به ترتیب کیفیت صوتی های فای و معمولی را در اختیار مشترکین قرار می دهند. اما گذشته از این، اوایل ماه جاری میلادی اعلام شد که ۱۵ میلیون کاربر بابت اشتراک ماهیانه اپل موزیک حاضر به پرداخت مبالغ مختلف، شامل اشتراک ۱۰ دلاری معمولی و اشتراک ۵ دلاری مخصوص دانشجویان هستند.

در صورتی که دو کمپانی مورد بحث به توافق برسند و با توجه به اینکه Tidal در اختیار یکی از موفق ترین خواننده های آمریکایی قرار دارد، ارتباط وی با کمپانی اپل دلیل خواهد شد تا خوانندگان بیشتری نسبت به حضور در لیست هنرمندان اپل موزیک تمایل نشان دهند. ناگفته نماند هنوز اهالی کوپرتینو هیچ قیمت مشخصی برای خرید Tidal ارائه نکرده اند و حتی اصلاً مشخص نیست که این دو به توافق خواهند رسید یا خیر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *