پژوهشگران و خبر امنیت بالای سری نکسوس و گلکسی

گلکسی و نکسوس

امنیت در موبایل های اندرویدی موضوعی بسیار مهم می باشد تا جایی که گوگل تصمیم گرفته هر ماه برای رفع باگ ها آپدیتی ارائه دهد.

بعید است یک هفته سپری شود و خبری از آسیب پذیری در دنیای پلتفرم اندروید نباشد. این آسیب پذیری ها گاهی جدی هستند و گاهی هم به مواردی نه چندان با اهمیت مربوط می شوند اما در هر صورت موجب گلایه توسعه دهندگان اپ های اندرویدی شده اند.

کمپانی گوگل سال پیش برای رفع مشکل، راهکاری ارائه داد و عنوان نمود که قصد دارد به شکل ماهانه، آپدیت هایی را برای پلتفرم اندروید ارائه دهد که فقط حافی رفع باگ ها باشند. به این ترتیب، کمپانی های سازنده هم قادر هستند بدون نیاز به دستکاری نسخه های پیش خود، آنها را به دست کاربر رسانده و امنیت موبایلی که مدتی پیش فروخته اند را تامین کنند.

با این حال هنوز هم بسیاری از گوشی های اندرویدی، بروز رسانی های ماهانه و امنیتی گوگل را دریافت نمی کنند. کار به جایی رسیده که به همین سبب، یکی از موسسه های تحقیقاتی و امنیتی توصیه می کند که بهتر است کاربرانی که می خواهند موبایلی اندرویدی تهیه کنند، به سراغ خریداری یکی از گلکسی های کمپانی سامسونگ رفته و یا یکی از موبایل های سری نکسوس را برای خود انتخاب نمایند.

موسسه «Duo Labs» خبر می دهد در محصولات اندرویدی که آپدیت امنیتی ماه مه گوگل را دریافت نکرده اند، یک آسیب پذیری جدی وجود دارد. اینطور که پیداست، ۵۷ درصد از کل گوشی های اندرویدی، این بسته امنیتی را دریافت نکرده اند و بر همین اساس می توان گفت اکثریت اسمارت فون های مبتنی بر این سیستم عامل امن نیستند.

در آزکایش انجام شده، تنها موبایل های سری نکسوس و گلکسی های شرکت سامسونگ از امنیتی قابل قبول برخوردار بوده اند. به همین علت پروژهشگران می گویند که نمی توانند به کاربران توصیه کنند که سراغ برندهای دیگر بروند.

«دستگاه هایی که می توانیم آنها را توصیه کنیم، محصولات سری نکسوس و حالا گلکسی های سامسونگ هستند. چرا که برای این دو گونه موبایل ها، بروز رسانی های امنیتی گوگل به شکل مداوم عرضه می شود.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *