هزینه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل برای خرید Tidal

Tidal

خبر های منتشر شده حاکی ازاین هستند که کمپانی اپل برای تصاحب و در اختیار داشتن سرویس استریم موسیقی Tidal باید ۵۰۰ میلیون دلار بپردازد.

روز جمعه وال استریت ژورنال در گزارشی خبر داد که کمپانی اپل تصمیم خرید سرویس استریم موسیقی Tidal را دارد. اکنون «جین مانستر» (Gene Munster)، تحلیلگر ارشد موسسه «Piper Jaffray» گفته که اگر شرکت اپل قصد خرید Tidal داشته باشد، باید صرف هزینه ای ۵۰۰ میلیون دلاری را در نظر گیرد.
گفتنی است که Tidal دارای ۴.۲ میلیون مشترک است. این در حالیست که بر اساس آخرین خبرهای رسمی، اپل موزیک ۱۵ میلیون مشترک دارد. در رتبه اول نیز اسپاتیفای با ۳۰ میلیون مشترک ایستاده در حالی که ۷۰ میلیون کاربر دیگر نیز به شکل رایگان از سرویس مورد نظر بهره گرفته و در عوض میان هر چند آهنگ، بین ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه مجبور به شنیدن تبلیغات می شوند.

اپل به دنبال آن است تا هنرمندان بیشتری را به سرویس موسیقی خود اضافه کند و سرویس یاد شده نیز می تواند برخی از افرادی که موسیقی خود را به شکل اختصاصی در Tidal به اشتراک می گذارند را به مجموعه اپل موزیک اضافه کند.

در حال حاضر سرویس استریم موسیقی Tidal متعلق به «Jay Z» است. وی این سرویس استریم موسیقی را تقریباً یک سال قبل ، در مارس ۲۰۱۵ با قیمت ۵۶ میلیون دلار خریداری کرده بود اما همانطور که گفته شد، حالا تحلیلگران برآورد می کنند که اپل برای خرید آن مجبور به پرداخت مبلغی معادل ۵۰۰ میلیون شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *