سرپیچی واتس اپ از حکم قضایی برزیل و بلوکه شدن اموال فیسبوک

واتس اپ

تنش های ادامه دار میان پیام رسان واتس اپ و دولت برزیل اکنون موجب مسدود شدن ۶ میلیون دلار از دارایی های فیسبوک در این کشور شده است.

طبق گزارشی که توسط سرویس خبری O Globo G1 منتشر شده، یک قاضی برزیلی به تازگی دستور داده که در حدود ۶ میلیون دلار از دارایی های فیسبوک در داخل این کشور بلوکه شوند.

این حکم قضایی را می توان جدیدترین اقدام همسو با نبرد ادامه دار مقامات برزیلی با پیام رسان واتس اپ دانست که در ماه های می و دسامبر سال پیش حتی به فیلتر شدن اپلیکیشن پیام رسان مورد بحث در خاک این کشور انجامید.

بر اساس گزارشات، دادگاه های برزیلی به واتس اپ دستور داده اند که پیام ها و داده های مرتبط با قاچاق مواد مخدر را که از طریق آن رد و بدل می شوند در اختیارشان قرار دهد. اما تکنولوژی رمزگذاری دوسویه واتس اپ باعث می شود که دسترسی به این داده ها حتی برای خود کارکنان این شرکت هم غیرممکن باشد و در نتیجه این شد که تنش میان مقامات دولتی این کشور و واتس اپ بالا گرفت.

اما تنش های به وجود آمده میان واتس اپ و مقامات قضایی برزیل در ادامه نتیجه ای جز بن بست برای دو طرف نداشت. البته اعمال جریمه های سنگین یکی از پیامدهای آن برای واتس اپ بود که در نهایت به بلوکه شدن اموال این کمپانی منتهی گردید.

براساس حکم صادره از سوی دادگاه، حالا ۶ میلیون دلار از اموال متعلق به این کمپانی به خاطر عدم پرداخت جریمه های تعیین شده مسدود خواهد شد و چون این سرویس پیام رسان هیچگونه دفتر یا حساب بانکی در برزیل ندارد، جریمه آن را فیسبوک (شرکت مادر تخصصی اش) باید بر عهده بگیرد.

تا به حال هیچیک از این دو کمپانی اظهار نظری در خصوص حکم قضایی صادر شده مطرح نکرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *