کاهش تعداد پست های کاربران روی اینستاگرام

اینستاگرام

بر اساس آمار و اخبار جدید منتشر شده میزان اشتراک گذاری پست های کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام کاهش پیدا کرده است.

طبق یک گزارش جدید، کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام نسبت به روزهای نخستین این پلتفرم، پست های کمتری منتشر می کنند. در گزارش مورد بحث آمده است: «بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ تعداد عکس هایی که به طور متوسط از سوی هر کاربر روی اینستاگرام پست شده کاهش یافته است».

اینستاگرام برای بالا بردن مشارکت کاربران خود تاکتیک های جدیدی را امتحان کرده است، از جمله اینکه وقتی کسی بعد از مدتی طولانی پست گذاشت، پست او در قالب نوتیفیکیشن به دیگران اعلام می شود. ترغیب کاربران به دیدن پست های بیشتر و مشارکت بالاتر در کامنت ها نیز یکی از دلایل اصلی روی آوردن اینستاگرام به فید الگوریتمی جدیدش طی مدت اخیر بوده است.

کاهش متوسط پست هایی که هر کاربر روی اینستاگرام به اشتراک می گذارد به معنای کاهش محبوبیت کلی این پلتفرم نیست. این اپلیکیشن که کمپانی فیسبوک مالکیت آن را در اختیار دارد اخیرا از مرز ۵۰۰ میلیون کاربر عبور کرده است. اما این روند نشان می دهد کاربران ممکن است به افزایش پست های خود روی اپلیکیشن های رقیب مثل اسنپ چت روی آورده باشند. گفتنی است اسنپ چت روزانه توسط ۱۵۰ میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد.

اینستاگرام در بیانیه ای به تک اینسایدر اعلام کرده است: «ما از ادامه ی رشد و مشارکت قدرتمند جامعه ی اینستاگرام هیجان زده ایم. جامعه ی ما از مرز ۵۰۰ میلیون کاربر عبور کرده و ۳۰۰ میلیون نفر در روز از اینستاگرام استفاده می کنند و به طور میانگین بیش از ۲۱ دقیقه از وقت روزانه ی خود را روی اینستاگرام می گذرانند. ما از این رشد و اشتیاق کاربران برای استفاده از محصولاتی که ظرف سال گذشته روی آنها سرمایه گذاری کردیم خوشحالیم؛ از اینستاگرام دیرکت، اکسپلور و ویدیو گرفته تا اپلیکیشن های خلاقانه ای نظیر بومرنگ و لی اوت».

در ماه آوریل گذشته هم گزارش ها از افتی مشابه در پست های فیسبوکی خبر داده بودند. این هفته فیسبوک هم زمان با اینستاگرام از تغییر الگوریتم نیوزفید خود خبر داد. الگوریتم جدید فیسبوک، به پست های دوستان کاربر در مقایسه با دیگر پست های منتشر شده اولویت می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *