توقف تولید بلک بری کلاسیک

بلک بری کلاسیک

طبق تایید رسمی کمپانی کانادایی بلک بری، این شرکت تولید گوشی های مدل کلاسیک را متوقف خواهد کرد؛ با ما همراه باشید.

در هفته ای که سپری شد گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر این که بلک بری تصمیم دارد تولید موبایل های مبتنی بر BlackBerry 10 را متوقف سازد. کمپانی یاد شده در ابتدا چنین اخباری را نادرست دانست، اما اکنون به طور رسمی اعلام داشته که تصمیم دارد تولید گوشی BlackBerry Classic را متوقف سازد.

رالف پینی (Ralph Pini) مدیر اجرایی این شرکت موبایل مذکور را به «انسانی زحمتکش» تعبیر کرده که مدت ها با قدرت تمام به فعالیت خود ادامه داده، اما دیگر دوره آن تمام شده است. این گفته ها از آن جهت عجیب به نظر میرسد که اسمارت فون یاد شده تنها ۱۸ ماه است که روانه بازار شده و محصولی مانند بلک بری پاسپورت بیش از ۲۱ ماه سن دارد.

پینی اعلام کرده که کمپانی اش تصمیم دارد تولید موبایل های مبتنی بر سیستم عامل بلک بری (BBOS) و اندروید را در کنار یکدیگر ادامه دهد و به موفقیت هر دو رده ی محصولات متعهد است. بنابراین بعید نیست که بلک بری کلاسیک به زودی با یک مدل تازه جایگزین شود.

او همچنین تایید کرده که آپدیت ۱۰٫۳٫۳ سیستم عامل BlackBerry در ماه بعدی ارائه خواهد گشت و عرضه یک بروز رسانی دیگر نیز برای سال آینده برنامه ریزی شده است. بد نیست یادآور شویم در روزهای اخیر و در شرایطی که شنیده می شود این شرکت در حال توسعه اسمارت فون اندرویدی تازه با اسم رمز «Hamburg» است، شایعات حکایت از احتمال معرفی این موبایل با نام BlackBerry NEON دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *