گوگل و ساخت دو اسمارت واچ مبتنی بر اندروید ویر

گوگل

اخبار منتشر شده حاکی از این است که گوگل در حال ساخت دو ساعت هوشمند مبتنی بر سیستم عامل Android Wear است.

تا به امروز بارها شایعاتی شنیده ایم مبنی بر این که کمپانی گوگل احتمالاً مشغول ساخت گوشی هوشمند مخصوص به خود بوده و واحدی را به توسعه سخت افزار اختصاص داده است. اکنون در راستای همان شایعات گفته می شود که ساکنین مانتین ویو مشغول ساخت یک ساعت هوشمند هم هستند که در آن، به شکلی یکپارچه از سیستم عامل اندروید ویر و دستیار گوگل بهره گرفته خواهد شد.

طبق گزارش جدید، گوگل مشغول کار روی دو ساعت هوشمند مبتنی بر Android Wear است اما مشخص نیست که این ساعت ها توسط خود گوگل توسعه می یابند یا با مشارکت شرکت دیگری ساخته شده و تحت برند نکسوس عرضه می شوند. گفته شده که اسمارت واچ های مورد بحث، خط مشی نکسوس های اخیر را دنبال کرده و در قالب دو مدل پریمیوم و مدلی کوچک تر با امکان کمتر و قیمت ارزان تر به دست کاربران می رسند.

به نظر می رسد که ورژن بزرگتر و پریمیوم ساعت گوگل، از اتصال مخابراتی LTE، رهیاب و امکان اندازه گیری ضربان قلب باستفاده می کند که مدل دیگر از آنها بی بهره خواهد بود. ضمناً هر دو ساعت احتمالاً به نمایشگری دایره ای شکل مجهز بوده و خبری از نوار فلزی تخت به دور آنها، مانند ساعت Moto 360 موتورولا، نخواهد بود. مدل بزرگتر این ساعت که با نام رمز Angelfish شناخته می شود، شباهت زیادی به ساعت های Urbane 2 ال جی و Moto 360 خواهد داشت و ضخامت آن به ۱۴ میلی متر می رسد که از هر دو ساعت مذکور به مراتب کمتر است.

ساعت هوشمند کوچکتر هم که با نام رمز Swordfish از آن یاد می شود، احتمالاً ۱۰٫۶ میلی متر قطر خواهد داشت و طول قطر نمایشگر آن به ۴۲ میلی متر می رسد. نکته جالب گزارش های تازه این است که مدل Swordfish از بندهای قابل تعویض پشتیبانی خواهد کرد در حالی که مدل پریمیوم، از این ویژگی بی بهره است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *