پایان کار آرشیو توئیت های پاک شده کاربران پر مخاطب توییتر

توییتر

آرشیو توییت های پاک شده در توئیتر که تقریبا یک از هفته از راه اندازی آن می گذرد به زودی به کار خود پایان خواهد داد؛ با ما همراه باشید.

آرشیو توئیت های پاک شده یا همان PostGhost آرشیوی است که توئیت های پاک شده را در خود جای داده و بر اساس درخواستی که توئیتر به تازگی مطرح کرده به زودی تعطیل خواهد شد.

در نامه ای که توئیتر در پی همین مساله برای PostGhost ارسال کرده آمده است: ثبت و نگهداری توئیت های پاک شده بر خلاف قوانین مربوط به حریم خصوصی ما است.

این آرشیو کمتر از یک هفته است که راه اندازی شده و در اصل محلی برای نگهداری توئیت هایی است که از جانب کاربران تایید شده این شبکه با بیش از ده هزار دنبال کننده برایش ارسال شده اند.

مدیران این آرشیو دیجیتالی هم پس از دریافت نامه از سوی توئیتر موافقیت خود را با این امر اعلام کرده و سایت را تعطیل کردند اما در جوابیه بلند بالای خود این چنین استدلال کردند که این اکانت ها به شخصیت های مطرح و شناخته شده تعلق دارند و به همین دلیل توئیت هایشان باید ثبت شود.

در جوابیه این وبسایت اینطور آمده است:

ما باور داریم عموم مردم حق دارند که به تاریخچه توئیت های عمومی این کاربران برجسته دسترسی داشته باشند و اینکه آنها بعد از اندک زمانی نسبت به گفته هایشان اظهار ندامت کرده باشند یا خیر هم نباید تغییری در این مساله به وجود بیاورد.

گفتنی است که توئیتر قبلا نیز روشن کرده بود که سرویس های مشابه قوانین آن را زیر پا گذاشته اند. در یکی دیگر از این موارد، پروژه ای به نام Politwoops کلید خورد که هدفش آرشیو نمودن توئیت های مربوط به سیاستمداران بود و کمی بعد از آغاز به کارش تعطیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *