الزام سامسونگ برای یادگیری توسعه نرم افزار برای کارکنانش

سامسونگ

بر اساس اخبار منتشر شده کمپانی سامسونگ کارکنانش را ملزم به یادگیری مهارت های توسعه نرم افزار کرده است؛ با ما همراه باشید.

تا به اینجا کمپانی سامسونگ سال پرباری را پشت سر گذاشته است. یکی دو ماه پیش این شرکت عنوان قابل اطمینان ترین برند موبایل در خاک هند را از آن خود کرد و گزارشات مربوط به عملکرد مالی اش در سه ماهه اول ۲۰۱۶ هم حکایت از آن دارند که فروش آن در بازه زمانی ذکر شده حتی از اپل هم بیشتر بوده است.

اما این موفقیت ها ابدا دلیل بر سکون این کمپانی نمی شوند و لازم است که برای پیدا کردن جایگاه خود تمام تلاشش را به کار بگیرد. یکی از حوزه هایی که باید دستخوش تغییر شود راه و رسم کاری آن است و سامسونگ نیز پیشتر تایید کرده که به زودی رویکردهای سازمانی اش را تغییر خواهد داد.

واحد نرم افزار نیز از دیگر بخش هایی است که شدیدا به تغییر نیاز دارد و گزارشی که اخیرا در این باره منشتر شده نشان دهنده آن است که این کمپانی کره ای کارکنانش را تحت فشار گذاشته تا مهارت های خود در زمینه توسعه نرم افزار را بهبود بدهند.

طبق این گزارش، بعد از آنکه سامسونگ از طرح های خود برای اعمال تغییرات سازمانی در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد، از کارکنان خود درخواست نمود تا مهارت هایشان در حوزه توسعه نرم افزار را بهبود بدهند.

یکی از مقامات رسمی این شرکت که خواست نامی از وی فاش نشود هم در این باره ادعا نموده تنها یک الی دو درصد از کارکنان سامسونگ آنقدر کارآزموده هستند که می توانند در گوگل استخدام شوند.

این مقام رسمی در ادامه گفته: این خود-انتقادی (هرچند اگر کمی تحقیر آمیز به نظر می آید) با هدف آن صورت گرفته تا کارکنان سامسونگ درک بهتری از در مورد چشم انداز واقعی کمپانی خود پیدا کنند. احتمالا منظور وی این بوده که کسب و کار این غول فناوری کره ای آنچنان که باید در قیاس با واحد سخت افزارش موفق عمل نکرده است.

همانطور که احتمالا تایید خواهید کرد، چندین سال طول کشید تا سامسونگ قابلیت های رابط کاربری اختصاصی اش موسوم به تاچ ویز را به همگان ثابت کند و برای این منظور مجبور شد که از میزان ویژگی ها، اپلیکیشن ها و نرم افزارهای بلااستفاده اش کم کند.
سرویس ارتباطی جهانی این شرکت به نام ChatON هم که در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد، سال گذشته با علم بر اینکه قادر نیست با راهکارهای جایگزینی نظیر وی چت رقابت نماید، تعطیل شد.

سیستم عامل اختصاصی این کمپانی به نام تایزن هم وضعیتی مشابه به همین داشت؛ در ابتدا تصور بر این بود که تایزن رقیبی بالقوه برای پلتفرم های اندروید و iOS است اما عاقبت تنها توانست به تعدادی از موبایل های اقتصادی راه پیدا کند و تا پایان سه ماهه اول سال جاری میلادی فقط یک درصد از بازار جهانی موبایل را به خود اختصاص دهد.

اما باز گردیم به اصل خبر. مقام رسمی این کمپانی اظهار داشته که سامسونگ به خوبی از گلایه های کارکنانش مبنی بر عدم هماهنگی سیستم های عملیاتی آن با توسعه نرم افزار آگاه است و تمام تلاش خود را در جهت رفع این مشکلات به کار می بندد و می داند که «به حرکتی تازه با یک فرمول پیروزی جدید» برای این منظور نیاز دارد.

با این همه استراتژی جدید کمپانی نورد بحث نشان می دهد که این شرکت باید دیدگاه هایش را در مورد مهندسی نرم افزار تغییر دهد و برای این منظور زمان بیشتری را در اختیار مهندسانش قرار دهد تا روی توسعه تکنولوژی هایشان کار کنند. امید می رود که این تغییرات نتیجه بخش باشند و به توسعه نرم افزارهای بهتر برای موبایل و سایر دستگاه ها از سوی این شرکت بیانجامند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *