از دست دادن اپل ایدی با فعال کردن تایید دو مرحله ای در ios10

ios 10

بر اساس گزارش کاربرانی که نسخه بتای ios 10 را نصب کرده اند با فعال کردن تایید دو مرحله ای گذر واژه اپل ایدی را از دست داده اند.

اگر به بهره گرفتن از روش تایید هویت دو مرحله ای علاقه دارید، توصیه می کنیم در فعلا فکر امتحان کردن نسخه ی بتا از iOS 10 را فراموش کنید، چرا که تعداد کثیری از کاربران گزارش داده اند با فعال کردن روش ورود دو مرحله ای دسترسی آنها به Apple ID قطع شده است.

بخش اول این مشکل به باگ موجود در نسخه های مختلف سیستم عامل موبایل کمپانی اپل بر می گردد که گذرواژه ی کاربر را reset می کند، موضوعی که البته در حالت عادی و به تنهایی غیر قابل بازگشت نخواهد بود. اما مسئله اینجاست که در ورژن بتای iOS 10 سیستم موسوم به iForgot اپل برای بازیابی پسورد اپل ایدی کار نمی کند و این موضوع موجب می شود کاربر بعد از reset شدن گذرواژه راهی برای تغییر یا بازیابی آن نداشته باشد.

کارکنان کمپانی اپل تا به حال توضیحی در مورد این مسئله عرضه نکرده اند، اما کاربران می گویند بروز مشکل را به اطلاع مقامات مسئول رسانده و آنها در پی رفع آن هستند، در نتیجه اگر از روش تایید دو مرحله ای استفاده می کنید و در نتیجه هنگام استفاده از نسخه ی بتای ios 10 با چنین باگی مواجه شدید تنها می توانید منتظر رفع شدنش توسط شرکت سازنده باقی بمانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *