طراحی اپلیکیشنی برای کنترل همه تنظیمات حریم خصوصی در اندروید

تنظیمات حریم خصوصی

بر اساس اخبار منتشر شده محققین آمریکایی در حال طراحی یک اپ برای دسترسی و کنترل به همه تنظیمات حریم خصوصی در پلتفرم اندروید هستند.

از زمانی که جاسوسی سازمان امنیت ملی ایالات متحده در مکالمات مردم این کشور علنی شده، نسل جدید از اپلیکیشن ها با تمرکز بر امنیت و الگوریتم های رمزنگاری در اپ استورهای مختلف ظاهر شده اند. البته تعداد متعددی از این اپلیکیشن ها در واقع سایه ای کم رنگ از نسخه های کامل و غیر رمزنگاری شده شان هستند.

در کنار این اپ ها، سیستم های عاملی چون اندروید و iOS هم یک سری تنظیمات حریم خصوصی دارند که اگر تمایلی به استفاده از پیام رسان های رمزنگاری شده نداشته باشید، می توانند امنیت شما را تضمین کنند. اگرچه محققان بر این عقیده اند که برای رسیدن به حفاظت کامل حریم شخصی در برابر نفوذ سازمان های دولتی، باید در تنظیمات مربوطه با گزینه های زیاد و مختلف سر و کله بزنید.

اما خوشبختانه قرار است تا به زودی شاهد کنترل آسان تر گزینه های حریم خصوصی در سیستم های عامل باشیم. محققین دانشگاه Carnegie Mellon شهر پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیای آمریکا به رهبری پروفسور Norman Sadeh، اخیرا اپلیکیشنی طراحی کرده اند که با استفاده از قدرت یادگیری ماشینی می تواند تنظیمات حریم شخصی کلیه اپلیکیشن هایی که در گوشی موبایل نصب شده را از یک محل کنترل کند.

روند کار اپلیکیشن این گونه است که نخست سوالاتی در مورد حفظ حریم خصوصی از شما پرسیده و سپس بسته به تمایلات شما در پاسخ هایی که عرضه کرده اید، راه حل هایی آماده به شما پیشنهاد می دهد. اکنون قادر هستید سطوح مختلفی از حفظ حریم شخصی را تنها با فشردن یک دکمه برای کلیه اپلیکیشن های نصب شده در موبایل تان اعمال کنید.

کلیه پیشنهاداتی که اپلیکیشن عرضه می کند را می توانید قبول کنید، یا اینکه فقط بخشی از آنها را به اجرا بگذارید. اپلیکیشن مورد بحث فعلا روی گجت های روت شده اندرویدی در حال تست است، و قرار است که تابستان سال جاری به شکل یک اپلیکیشن مستقل در پلی استور منتشر شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *