استریم زنده بازی و اپلیکیشن در دومین نسخه بتای ios 10

ios 10 beta

دومین نسخه منتشر شده از بتای ios 10 دارای قابلیت های جدیدی است که از آن ها می توان به پشتیبانی از استریم زنده بازی و اپلیکیشن اشاره نمود.

درست مانند سرویس هایی چون توئیچ و یوتوب گیمینگ، فریم ورک ReplayKit که کمپانی اپل اولین بار آن را در iOS 9 معرفی کرد هم قرار است تا به زودی از ویژگی استریم زنده برخوردار شود. ReplayKit تا به حال امکان ضبط ویدئو از محیط اپلیکیشن ها و اشتراک گذاری آنها در زمان دیگر را به کاربران عرضه می کرد، ولی توانایی مخابره این عکس ها به طور زنده را نداشت.

اما به نظر می رسد که این اوضاع قرار است که با منتشر شدن iOS 10 تغییر کند. یکی از کاربران انجمن های Reddit با نام کاربری Coldplayer42 به تازگی اسکرین شات هایی از اپلیکیشن Swift Playgrounds در دومین نسخه بتای iOS 10 منتشر کرده که در آن گزینه تازه ای با عنوان Broadcast Live در بخش تنظیمات اپ رؤیت می شود، موردی که در نسخه های بتای قبلی iOS 10 مشاهده نمی شد.

به گفته اعضای Reddit، کاربران می توانند با انتخاب این گزینه به غیر از دسترسی مستقیم به سرویس های استریم زنده مختلف همچون توئیچ، پیامی تحت عنوان Find Broadcasting Apps را هم ببینند که با اشاره روی آن، اپلیکیشن های دیگری که از این ویژگی پشتیبانی می کنند هم به آن ها پیشنهاد خواهد شد.

برخی از کاربران Reddit گزارش داده اند که موفق شده اند تا بازی هایی مانند آسفالت ۸ را از طریق گزینه Broadcast Live در یوتوب گیمینگ و توئیچ استریم کنند. البته بر اساس نظرات اعضای Reddit به نظر می رسد که فقط دستگاه های ۶۴-بیتی قادر به انجام این کار هستند، بنابراین اگر از گجت های قدیمی تر از آیفون ۵S یا آیپد ایر استفاده می کنید احتمالا شانس تجربه این ویژگی جدید را نخواهید داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *