گوگل و لغو ساخت هدست واقعیت مجازی مستقل خود

گوگل

گزارشات منتشر شده حاکی از این موضوع هستند که کمپانی گوگل پروژه ساخت هدست واقعیت مجازی مستقل خود را لغو کرده است.

سایت ری/کد طبق اخباری که از منابع موثق خود دریافت کرده، گزارش می دهد که کمپانی گوگل پروژه ساخت یک هدست واقعیت مجازی پیشرفته را کنار گذاشته. مدتی قبل خبر رسیده بود که این کمپانی می خواهد هدستی مستقل و بی نیاز از موبایل توسعه دهد تا در این راستا، عرصه رقابت را بر کمپانی هایی همچون آکیلس (فیسبوک) و HTC تنگ کند.

ری/کد همچنین اذعان دارد که در خصوص همین خبر، از گوگل درخواست توضیح داشته که سخنگوی شرکت یاد شده از ارائه توضیح امتناع ورزیده است. گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان خود از پلتفرم Daydream پرده برداشت که بر بستر نسل آخر سیستم عامل اندروید توسعه یافته است و سخت افزار آن نیز چیزی پیشرفته تر از «کاردبورد» است.

گویا شرکت گوگل قصد دارد بیشتر منابع خود را به توسعه هدست متکی بر موبایل اختصاص داده و این پروژه را به شکلی پیش ببرد که قیمت تمام شده آن کمتر بوده و به همین صورت افراد بیشتری در سراسر جهان قادر به استفاده از آن باشند. در این بین گوگل تصمیم دارد ابزارهای بیشتری را نیز در اختیار شرکت های مختلف گذاشته تا توسط آنها، به سراغ ساختن اپلیکیشن، بازی یا سرویس های مشابه بروند.

در حالی که Daydream در کنفرانس توسعه دهندگان رونمایی می شد، گوگل در آزمایشگاه X خود که حالا شرکتی مستقل تحت نظر آلفابت است، مشغول توسعه یک هدست واقعیت مجازی پیشرفته بود و دست کم ۵۰ کارمند و مهندس این شرکت نیز در زمینه تولید آن مشارکت داشتند. نکته بسیار عجیب اینکه گوگل در پی توسعه سیستم عاملی مستقل و جدا از اندروید برای این هدست واقعیت مجازی پیشرفته بوده است.

اکنون به نظر می رسد که برای تمرکز بیشتر بر پلتفرم اندروید، پروژه هدست و همچنین سیستم عامل آن کنار گذاشته شده. حالا می توان گفت که گوگل با هدست های مجازی و پلتفرم Daydream، در مسیر رقابت مستقیم با کمپانی های آکیلس و HTC پا نخواهد گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *