فاصله زیاد ویندوز ۱۰ تا یک میلیاردی شدن

ویندوز ۱۰

بر اساس شواهد موجود ویندوز ۱۰ در آن بازه زمانی که مایکروسافت عنوان کرده بود نمی تواند در یک میلیارد دیوایس نصب شود.

کمپانی ردموندی مایکروسافت امروز خبر می دهد که تا تاریخ ژوئن ۲۰۱۸، نمی تواند ویندوز ۱۰ را در یک میلیارد دیوایس جای دهد. کمپانی مورد بحث در ابتدای سال ۲۰۱۵ و هنگام معرفی رسمی ویندوز ۱۰، اعلام کرده بود که در طول دو الی سه سال بعد از انتشار نسخه نهایی، این نسخه از سیستم عامل در یک میلیارد دستگاه مختلف از جمله کامپیوتر شخصی، اکس باکس، موبایل و تبلت یا حتی ابزارهای تشکیل دهنده اینترنت اشیا جای خواهد گرفت.

اما چرا کمپانی ساکن ردموند نتوانسته به هدفی که تعیین کرده دست یابد؟ این کمپانی خبر می دهد که عرضه کمتر از حد انتظار اسمارت فون های مجهز به ویندوز ۱۰، عامل اصلی این اتفاق بوده است: «از پیشرفت خود تا کنون رضایت کامل داریم. اما به علت تمرکز بر تجارت سخت افزار موبایل، زمان رسیدن به یک میلیارد کاربر ماهانه بعد از ژوئن ۲۰۱۸ خواهد بود.»

در این میان تحلیلگران انتظار دارند که اهالی ردموند بتوانند با دو سال تاخیر و در بهترین حالت، در ابتدای سال ۲۰۲۰ به هدف یک میلیاردی خود دست یابند. مایکروسافت تا تاریخ ۲۹ جولای ویندوز ۱۰ را به شکل رایگان در اختیار کاربرانی که از نسخه رسمی ویندوز ۷ و ۸ استفاده می کنند قرار خواهد داد و پس از آن، افراد برای تهیه این پلتفرم نیازمند پرداخت مبلغی معادل ۱۱۹ دلار خواهند بود که مشخصاً همین تصمیم، نرخ بروز رسانی را به شدت کاهش خواهد داد.

گفتنی است که کمپانی مایکروسافت تاریخ جدید برای رسیدن به این هدف ارائه نکرد. با وجود همه این مسائل، ویندوز ۱۰ در مقایسه با نسخه های قدیمی تر همین سیستم عامل، با پذیرش عمومی گسترده تری از سوی کاربران مواجه شده است. مایکروسافت هم ماه پیش خبر داد که هم اکنون بیش از ۳۵۰ میلیون دستگاه از ویندوز ۱۰ بهره می گیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *