پیش بینی وضعیت ملایم برای تقاضای آیفون تا پایان سال ۲۰۱۶

آیفون

بر اساس پیش بینی تحلیلگران تقاضا برای اسمارت فون های آیفون کمپانی اپل تا پایان سال ۲۰۱۶ وضعیت ملایم خواهد داشت.

پیش بینی مارک مسکوویتز، تحلیل گر Barclays از تقاضای بازار برای اسمارت فون های  آیفون این است که این مقدار تا پایان سال ۲۰۱۶ همچنان رشدی نخواهد داشت. او تخمین می زند کمپانی اپل در سه ماهه ی گذشته ی منتهی به ماه ژوئن، ۳۹ میلیون و ۹۰۰ هزار واحد از گوشی های آیفون فروخته باشد و این، از برآورد های قبلی ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاهی خود او یک میلیون کمتر است. وی برای سه ماهه ی جاری منتهی به ماه سپتامبر، اوضاع بدتری پیش بینی می کند و انتظار دارد در این بازه، شرکت اپل موفق به فروش ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار واحد آیفون شود که این تعداد از برآورد ۴۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاهی قبلی کمتر است.

پیش بینی تحلیل گر یاد شده از فروش اپل در کل سال ۲۰۱۶، ۲۰۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه آیفون است که از پیش بینی قبلی اش مبنی بر فروش ۲۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد آیفون کمتر به حساب می آید. اما مسکوویتز پیش بینی می کند سال آینده با فروش ۲۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه توسط اپل، این اوضاع با بهبودی ۱۰ درصدی همراه شود. این هم از پیش بینی قبلی او کمتر است؛ مسکوویتز قبل از این برآورد کرده بود اپل در سال ۲۰۱۷، ۲۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار آیفون خواهد فروخت.

کمپانی اپل نتایج سه ماهه ی سوم خود را روز ۲۶ جولای منتشر خواهد کرد. این کمپانی در گزارش مالی سه ماهه ی دوم خود اعلام کرده بود فروش آیفون برای نخستین بار در تاریخ این محصول از سال پیش خود کمتر بوده است.

تحلیل گر یاد شده در مورد ارزش سهام کمپانی اپل هم نقطه ی هدف خود را از ۱۲۱ دلار به ۱۱۵ دلار کاهش داده است. لازم به ذکر است سهام کمپانی مورد بحث هم اکنون به قیمت ۹۸.۹۰ دلار معامل می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *