فروش بالاتر گوشی های گلکسی نسبت به آیفون

گلکسی و آیفون

بر اساس گزارشات تحلیلگران فروش اسمارت فون های پرچمدار گلکسی سامسونگ در ماه های فوریه تا مه بیشتر از آیفون های اپل است.

اسمارت فون آیفون ۶s با نمونه پیشین از همین تلفن هوشمند تفاوت چندان شگرفی نداشت و به همین خاطر، کمپانی اپل موفق به رقم زدن یک فروش رویایی دیگر نشد. بخشی از مشکل این بود که اپل، آنچه خود تصور می کرد کاربران می خواهند را به گوشی خود افزود نه آنچه کاربران واقعاً می خواستند. برای مثال، ۳D Touch اگرچه تکنولوژی نو و جذابی است ولی نمی تواند چندان هم کاربران را سر شوق آورد.

در حالی که آیفون های شرکت اپل برای نخستین بار با کاهش تقاضای سالانه مواجه شده اند، گلکسی های کمپانی سامسونگ به دلیل دارا بودن ویژگی هایی کاربر پسند، موفق به دریافت بازخوردی مثبت تر از حد معمول شده اند.

با توجه به تحلیلی که اخیرا از سوی موسسه تحقیقاتی «Kantar Worldpanel» انجام شده، گفته می شود که گوشی پرچمدار کمپانی کره ای در بازه زمانی فوریه الی مه، فروش بالاتری از آیفون ۶s داشته است. طبق همین گزارش، گلکسی S7 و S7 Edge شانزده درصد از کل فروش موبایل در ایالات متحده را تشکیل داده اند. این در حالیست که هر دو آیفون جدید اپل، ۱۴.۶ درصد از این چارت را تصاحب کرده اند.

این البته در حالیست که حدود ۱۰ ماه از عمر آخرین نسل گوشی آیفون سپری می شود و در این بازه زمانی، کاربران معمولاً منتظر رونمایی از نمونه جدید می مانند. هرچند اینطور که به نظر می رسد، آیفون ۷ نیز قرار نیست تغییرات گسترده ای را نسبت به نسل پیشین خود به همراه آورد ولی تعداد کاربرانی که از آیفون هایی با عمر بالاتر از دو سال استفاده می کنند، زیاد بوده و همین موضوع می تواند موجب فروش بالای آیفون ۷ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *