تصویری از جشن قهرمانی تاریخی استقلال در آسیا

تصویر زیر متعلق به جشن قهرمانی استقلالی‌ها (تاج) در تاریخ چهارم اردیبهشت ۱۳۴۹ در کاخ مرکزی میدان بهارستان می باشد که در آن زمان باشگاه استقلال تهران در آن جا ساکن بود را نشان می دهد.

به گزارش ویکی جوان، ردیف اول در دو طرف دراکو رایکوف سرمربی وقت استقلال ، مهدی حاج محمد به عنوان جوان‌ترین بازیکن و پرویز کوزه کنانی سرپرست تیم حضور دارند. نفر آخر از راست هم منصورپورحیدری ۲۵ ساله است.

در ردیف دوم عباس مژدهی، جانملکی، کارو حق وردیان، کارگرجم،غلامحسین مظلومی وحاج قاسم ایستاده اند.

مسعود معینی زننده گل قهرمانی هم در ردیف سوم کنارعلی جباری، مسعود مژدهی، نصر اله عبداللهی و لواسانی حاضر است.

تصویری از جشن قهرمانی تاریخی استقلال در آسیا

تیم فوتبال استقلال تهران در اولین حضور خود در سال ۱۳۴۹ توانست مقام قهرمانی را کسب کند. در این دوره دراکو رایکف که پیش از این مربیگری تیم ملی را عهده دار بود سرمربی استقلال بود. استقلال در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۱۳۴۹ برابر تیم هایی از کشور لبنان و مالزی با نتیجه ۳-۰ به پیروزی دست پیدا کرد.

در نیمه نهایی تیم جوان اندونزی را برد و در فینال با تیمی از اسرائیل رودر رو شد. بازی در ورزشگاه مملو از تماشاگر امجدیه برگزار شد. استقلال  با گل ازکیل هازوم دردقیقه ۴۳ عقب افتاد اما در دقیقه ۸۳ با گل غلام وفا خواه مساوی کرد و بازی به وقت اضافه کشید. در دقیقه ۹۲ مسعود معینی توانست گل برتری استقلال را بزند تا این تیم برای اولین بار قهرمان آسیا شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *