توییت جدید ایوان بلس و تکذیب وجود آیفون ۷ پرو

آیفون

ایوان بلس یکی از افشا کنندگان مشهور با انتشار توییتی جدید وجود آیفون ۷ پرو را که دیروز تصاویر آن منتشر شده بود را تکذیب کرد.

دیروز در خبرها خواندید، تصویری از شبکه اجتماعی چینی Weibo به بیرون درز کرده که نشان می دهد نسخه بعدی آیفون در قالب سه مدل مختلف شامل نسخه استاندارد، آیفون ۷ پلاس و ۷ پرو عرضه خواهد شد.

همه چیز کاملا معقول و منطقی به نظر می آمد؛ کمپانی ساکن کوپرتینو مدلی از آیفون ۷ را همراه با نمایشگری بزرگ تر از ۵٫۵ اینچ عرضه خواهد داد و آن را به احتمال زیاد آیفون ۷ پلاس می نامد، سپس با الهام از آیپد پرو، آیفون ۷ پرو را منتشر خواهد کرد که در پنل پشتی اش دوربین دوگانه و پورت اسمارت کانکتور برای اتصال کیبورد QWERTY دارد.

همه اینها به لحاظ نظری کاملا منطقی و درست به نظر می آیند، اما اکنوان طبق گزارش جدید ایوان بلس فاش کننده سریالی، این سناریو امسال رخ نخواهد داد.

بلس مدعی شده دو مدل از آیفون (یعنی نسخه استاندارد و آیفون ۷ پلاس) که انتظار می رود امسال معرفی شوند به ترتیب اسامی رمز «Sonora» و «Dos Palos» را یدک می کشند و خبری از مدل سوم نیست.

سوال اینجاست که آیفون های واقعی (یعنی نسخه استاندارد و مدل پلاس) چه تغییراتی را با خود همراه خواهند داشت؟ خطوط آنتن هر دو مدل ظاهرا قرار است که به بخش بالایی و لبه های پایینی آنها انتقال پیدا کنند.علاوه بر این، هیچکدام از این دستگاه ها جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون را در خود ندارند و لنز دوربین روی آیفون ۷ بزرگ تر از چیزی خواهد بود که ما به آن عادت کرده ایم. آیفون ۷ پلاس همچنین به دوربین دوگانه ای مجهز است که ویژگی های زوم اپتیکال را برایش به ارمغان خواهد آورد.

عکس هایی که روز پیش منتشر شدند حاوی نکاتی بودند که احتمال معرفی شان را نقض می کنند؛ برای مثال در قسمت پشت بدنه هر کدام از مدل ها لوگوی «S» دیده می شد در حالی که آیفون آتی قرار نیست این حرف را در نام خود داشته باشد. بنابراین تصور می شود که عکس ها واقعی نبوده اند.

اما جالب تر از این، عکسی بود که بخش جلویی سه دستگاه یاد شده را نشان می داد. در آن تصویر با یک نگاه می توانستیم متوجه شویم که آیفون ۷ پرو [احتمالی] نمایشگری بزرگ تر از آیفون ۷ پلاس دارد. اما اگر دقیق نگاه کنید متوجه خواهید شد که هر سه نسخه، از قسمت انتهایی شان در یک راستا قرار ندارند.

با این همه، بهترین راه برای اطلاع از این جزئیات آن است که تا شهریور ماه و زمان معرفی رسمی صبر کنیم.

آیفون ۱

آیفون ۲

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *