با پارک دانشجو آشنا شوید

پارک دانشجو

آیا می دانید پارک دانشجو در کجا واقع شده است؟ ما در این بخش می خواهیم به معرفی پارک دانشجو واقع در تهران بپردازیم.

پارک دانشجو کجاست؟ یکی از پر رفت و آمدترین مراکز شهر تهران چهارراه ولیعصر است و پارک دانشجو که در این تقاطع قرار گرفته، سال‌ها میزبان حضور گردشگرانی از سراسر ایران و جهان است. با ویکی جوان همراه باشید تا راه‌های رسیدن به این پارک را بررسی کنیم.

معرفی

پارک دانشجو یکی از پارک‌های قدیمی و خاطره‌انگیز تهران است. این پارک در زمینی به مساحت ۳۲۰۰۰ مترمربع و در سال ۱۳۴۶ افتتاح شد. این پارک به دلیل وجود تئاتر شهر و کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد هنرهای نمایشی در آن و همچنین مجاورت با تالار وحدت در خیابان استاد شهریار و پژوهشکده فرهنگ و هنر در خیابان انقلاب اسلامی، یکی از پاتوق‌های اهالی هنر بوده و هست و هر روز افراد زیادی به ویژه جوانان هنرمند و دوست‌داران هنر در آن حضور می‌یابند.

پارک دانشجو

ساختمان زیبای تئاتر شهر در شب

پارک دانشجو دارای امکاناتی مانند کتابخانه دانشجو، زمین بازی کودکان، نمازخانه و سرویس بهداشتی است. از رستوران‌های معروفی که در اطراف آن قرار دارد می‌توان به رستوران اکبرجوجه در خیابان خارک و رستوران غذای سالم در خیابان انقلاب اسلامی اشاره کرد. قنادی بامداد هم در ضلع جنوبی پارک و خیابان ولیعصر قرار دارد. اما یکی از مکان‌هایی که تعداد زیادی از مردم و به ویژه سالمندان در آن دیده می‌شوند، اطراف آب‌نمای زیبای پارک دانشجو است.

پارک دانشجو

آب‌نمای پارک دانشجو

در کنار این آب‌نما و جوی آبی که به آن جاری می‌شود، صندلی‌های زیادی تعبیه شده است که گردشگران زیادی برای مطالعه و آرامش و شنیدن صدای آب و دوری از هیاهوی شهر بر روی آنها می‌نشینند.

آدرس

پارک دانشجو در چهارراه ولیعصر (تقاطع خیابان‌های پلیعصر و انقلاب اسلامی) قرار دارد.

دسترسی

برای رسیدن به پارک شهر می‌توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه تئاتر شهر (ولیعصر سابق) در خط ۴ مترو پیاده شوید. همچنین می‌توانید از «بی.آر.تی‌های» مسیر تهرانپارس – میدان آزادی و تجریش – راه‌آهن و پارک‌وی – راه‌آهن استفاده کنید و در ایستگاه چهارراه ولیعصر از اتوبوس پیاده شوید. اغلب تاکسی‌هایی که در مسیر خیابان ولیعصر به سمت شمال و همچنین خیابان انقلاب اسلامی تردد می‌کنند هم از این محل عبور می‌کنند.

پارک دانشجو

حضور دوست‌داران هنرهای نمایشی در پارک دانشجو

از فضای‌باز پارک دانشجو برای اجراهای خیابانی تئاتر و موسیقی و البته اجرای تعزیه و اجراهای عروسکی هم استفاده می‌شود. مردم زیادی از این اجراها استقبال می‌کنند. آیا شما هم از حضور در پارک دانشجو خاطره‌ای دارید؟ تجربه آن را با ویکی جوان و خوانندگان ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *