فونت جدید سامسونگ با عنوان SamsungOne معرفی شد

فونت جدید سامسونگ

کمپانی کره ای سامسونگ دست خطش را در محصولات خود عوض می کند و در همین راستا فونت جدید خود را با عنوان SamsungOne معرفی کرد.

ظاهراً کمپانی سامسونگ هم بعد از کمپانی های گوگل و اپل، تصمیم گرفته فونت مخصوص خود را برای معرفی برندش طراحی کند. به همین دلیل کمپانی مورد اشاره از SamsungOne رونمایی کرد. این خانواده حروف نوعی تایپ فیس (طرح حروف) به شمار می رود و در تمامی محصولات آنها، از موبایل هوشمند گرفته تا لوازم خانگی، به کار خواهد رفت.

در واقع هدف اصلی و بزرگ SamsungOne خلق نوعی فونت است که نه تنها بر روی دیوایس های کوچک مانند اسمارت فون ها و اسمارت واچ ها، بلکه در بسته بندی های بزرگ و کمپین های تبلیغاتی نیز قابل استفاده باشد. اگرچه سامسونگ در مورد زمان و مکان رونمایی از این فونت هیچ اطلاعی ارائه نکرده، اما ظاهراً به زودی شاهد دست خط جدید کره ای ها در تلفن های همراه، تلویزیون، لپ تاپ، تلبت، اجاق گاز، مایکروویو و … خواهیم بود.

این مجموعه حروف، خانواده ای متشکل از ۲۶ سیستم نوشتاری، بیش از ۴۰۰ زبان و بالغ بر ۲۵ هزار نماد نوشتاری (گلیف) را در بر می گیرد.

کارشناسان معتقدند SamsungOne ماحصل افزایش مهارت های طراحی کمپانی مورد بحث است، مهارت هایی که در آخرین کهکشانی ها به وضوح دیده می شوند. غول فناوی کره ای می گوید این مجموعه «در بطن زبان بصری جدید سامسونگ قرار داشته و بنیانی برای تایپوگرافی در آینده به شمار می رود.» آنها با استفاده از مجموعه یاد شده، می خواهند تجربه ای منسجم و یکپارچه را در سطح جهان برای استفاده از محصولات مختلف شان ایجاد نمایند.

البته گفته می شود این خانواده فونت تماماً در داخل مجموعه سامسونگ خلق نشده، بلکه برای طراحی آن از کمپانی معروف طراحی «Brody Associates» هم کمک گرفته شده است. همچنین به منظور بومی سازی طراحی برای زبان های مختلف، متخصصینی از کشورهای مختلف استفاده شده اند.

فونت جدید سامسونگ ۲

فونت جدید سامسونگ ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *