احتمال استفاده از شیشه محافظ نازک تر در اپل واچ ۲

اپل واچ ۲

گزارشات منتشر شده حاکی از موضوع هستند که کمپانی اپل تصمیم دارد برای باریک شدن نسل بعدی اپل واچ از شیشه محافظ نازک تری استفاده کند.

یکی از نخستین انتقادهایی که به نسل اول ساعت هوشمندکمپانی اپل وارد شد، ضخامت زیاد آن بود. گرچه قطر ۱۰.۵ میلیمتری اپل واچ در مقایسه با رقیبان دیگر چندان هم زیاد نبود، اما انتظار از دستگاه های این کمپانی به مراتب بیشتر است.

اکنون از گوشه و کنار خبر می رسد که کمپانی ساکن کوپرتینو تصمیم دارد نسل دوم ساعت هوشمندش را با ضخامت کمتری روانه بازار کند، بدون آن که قابلیت های مفیدی چون عمر باتری را فدا سازد.

طبق تازه ترین گزارش، اپل می خواد متد قبلی «glass-to-glass» را در تولید شیشه محافظ نمایشگر OLED اپل واچ کنار گذاشته و در عوض به سراغ راهکاری موسوم به «one glass solution» برود. همان طور که از نام این روش پیداست، به احتمال زیاد یک لایه از شیشه پوشاننده کم شده تا ضخامت کلی نمایشگر کاهش بیابد.

البته مشخص نیست که ضخامت یک لایه شیشه دقیقاً چقدر خواهد بود، اما به نظر می رسد این تغییر آن قدر قابل توجه هست که به کاهش ابعاد ملموس اسمارت واچ اپل منجر شود.

انجام این کار اما چندان ساده به نظر نمی رسد؛ کمپانی TPK به عنوان مونتاژ کننده شیشه محافظ روی نمایشگر OLED، بعد از جایگزینی شیشه های تک لایه، هنوز نتوانسته سرعت خط تولید خود را به حد مطلوب کمپانی اپل برساند. البته هنوز مشخص نیست که این مشکلات منجر به تاخیر در معرفی و عرضه اپل واچ ۲ خواهد شد یا نه. انتظار می رود که نسل دوم اپل واچ تا پیش از پایان سال جاری روانه بازار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *