مشخص شدن برنامه های جشنواره فیلم های ایرانی تورنتو

فیلم سازی

برنامه های نمایش فیلم های در جشنواره فیلم ایرانی تورنتو که قرار است از ۲۳ مهر شود اعلام شد.

به گزارش ویکی جوان، چهاردهم تا شانزدهم اکتبر (۲۳ تا ۲۵ مهر) ، دومین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو؛ «سینه‌ایران» در مجهزترین  سالن سینمایی آمریکای شمالی،سالن شماره دو مجموعه سینمایی «تیف بل لایت باکس» برپا می‌شود.

برنامه‌ی نمایش فیلم‌ها بدین شرح اعلام شده است: «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی در افتتاحیه جشنواره، «زاپاس» به کارگردانی برزو نیک نژاد در تاریخ چهاردهم اکتبر، «هاری» ساخته امیراحمد انصاری، «خشکسالی و دروغ» ساخته پدرام علیزاده، «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان و «نیمه شب اتفاق افتاد» ساخته تینا پاکروان در تاریخ پانزدهم اکتبر، «پارادایس» ساخته علی عطشانی، «متولد ۶۵» ساخته مجید توکلی، «دختر» ساخته رضا میرکریمی، «پولاریس» ساخته سودابه مرادیان و اختتامیه جشنواره، فیلم «وارونگی» ساخته بهنام بهزادی در تاریخ شانزدهم اکتبر به نمایش درمی‌آیند.

امیر گنجوی مدیر این جشنواره اعلام کرد که؛ در این جشنواره در مجموع یازده فیلم بلند ایرانی به نمایش درخواهند آمد که این فیلم‌ها همگی در سال اخیر توسط فیلمسازان ایرانی ساخته شده‌اند و از بهترین‌های سینمای روز ایران محسوب می‌شوند و جوایز متعددی از جشنواره فیلم فجر و جشنواره‌های جهانی کسب کرده‌اند.

او همچنین مطرح کرد: فیلم‌های این دوره‌ی جشنواره از سبک‌ها، موضوعات و قالب‌های گوناگونی انتخاب شده‌اند که نمایانگر عمق و تنوع چشمگیر سینمای معاصر ایران می‌باشد و فرصتی استثنایی برای دوستداران سینما در تورنتو فراهم می‌آورد که در جریان گرایش قالب سینمای روز ایران قرار بگیرند.

تهیه بلیط برای تمامی فیلم‌ها از طریق وب‌ سایت جشنواره (cineiran.ca) میسر می‌باشد.

تا کنون حضور تینا پاکروان، کارگردان فیلم‌های «خانوم» و «نیمه شب اتفاق افتاد» ، گوهر خیراندیش، پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران و سودابه مرادیان کارگردان سینمای ایران در این جشنواره قطعی شده است. همچنین قرار است که هومن سیدی و فرهاد اصلانی و مجید توکلی در این جشنواره شرکت کنند.

بنا بر اعلام برگزارکنندگان، برگزاری این جشنواره عام المنفعه به همت داوطلبان جامعه ایرانی و غیرایرانی تورنتو کانادا، حمایت اسپانسرهای جشنواره ، همچنین کمک‌های مردمی  و همچنین حمایت تهیه‌کننده‌ها و پخش‌کننده‌های بین‌الملل سینمای ایران ممکن شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *