چگونه ماهی در فر با فویل بپزیم؟

ماهی در فر با فویل

ماهی در فر با فویل یکی از دستورات غذایی جیمی الیور می باشد که در سایت قرار داده ایم. پختن ماهی در فویل آلومینیومی راهی بسیار عالی و سالم است که تمامی مزه مواد را نگه می دارد حتی می توانید مواد را از قبل در فویل پیچیده و آماده کنید و در زمان پخت از یخچال بردارید.

مواد لازم:

تخم مرغ  ۱ عدد
سیب زمینی  ۱۰۰ گرم
رازیانه ۱/۲ عدد
لیمو  ۱/۲ عدد
گوجه گیلاسی  ۵ عدد
روغن زیتون قدری
زیتون بی هسته  ۱ مشت
فیله ماهی  ۱۲۰ گرم
نمک  به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
سرکه سفید قدری

طرز تهیه:

۱- از قبل فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. دو تکه فویل آلومینیومی ۳۵ در ۴۵ سانتی متری را روی هم قرار دهید و از وسط تا کنید. دو طرف باز فویل را بپیچید و با زدن کمی تخم مرغ محکم کنید. سمت سوم را باز بگذارید.

۲- سیب زمینی آب پز، رازیانه، برش های لیمو، گوجه گیلاسی، روغن زیتون، زیتون ها و ماهی را در کاسه ای بزرگ با هم ترکیب کنید. به آن ها نمک و فلفل سیاه بزنید.

۳-مواد را از سمت باز در فویل قرار دهید و در صورت تمایل از برگ های رازیانه روی آن ها قرار دهید (می توانید ماهی را در این مرحله و به این شکل تا ۲ روز در یخچال نگه دارید)، سرکه سفید را به آن اضافه کنید و فویل را ببندید. فویل را در سینی فر گذاشته و برای ۱۸ تا ۲۰ دقیقه در فر بپزید. اگر تکه ماهی کمی کلفت است به زمان بیشتری برای پخت نیاز دارد.

۴- بعد از پخت، فویل را در بشقاب قرار دهید و با کمک چاقو آن را برش دهید. می توانید ماهی را در کنار مقداری لوبیا و با بروکلی آب پز میل کنید.

نکات:

۱- سیب زمینی ها را پوست بگیرید و قاچ کنید. آن ها در قابلمه ای از آب نمک در حال جوش برای ۶ دقیقه بپزید. آن ها را آبکشی کرده و خنک کنید.

۲- تخم مرغ را با چنگال بزنید.

۳- رازیانه را خرد کنید. می توانید از یک شاخه کرفس هم استفاده کنید.

۴- لیمو را نازک حلقه حلقه کنید.

۵- گوجه گیلاسی ها را از وسط نصف کنید.

۶- از ماهی هایی مانند هادوک (ماهی روغنی کوچک)، لوزی ماهی و یا سالمون استفاده کنید. پوست آن را جدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *