کشف مجموعه تاریخی نزدیک بنای تاریخی استون هنج

استون هنج

باستان شناسان یک بنای تاریخی ۵۶۰۰ ساله که مجموعه ایی مذهبی تاریخی است را نزدیک بنای تاریخی استون هنج کشف کرده اند.

باستان‌شناسان موفق به کشف یک مجموعه مذهبی شدند که در مساحتی به قطر ۲۰۰ متر واقع شده و حدود ۵۶۵۰ سال پیش و ۱۰۰۰ سال قبل از ساخت بنای معروف «استون هنج» ساخته شده است.
بنا به اعلام باستان‌شناسان، این مجموعه اولین بنای کشف شده متعلق به اوایل دوران نوسنگی در محدوده «استون هنج» در یک قرن اخیر است و کشف آن موجب تغییراتی در درک ما نسبت به توسعه اولیه چشم‌انداز کهن و تاریخی بنای «استون هنج» خواهد شد.
این بنا که در فاصله یک و نیم مایلی شمال شرقی «استون‌هنج» قرار دارد، ظاهرا دارای ۹۵۰ خندق بخش‌بندی شده و دارای حاشیه‌های خاکی در دو دایره بزرگ متحدالمرکز است.
باستان‌شناسان تاکنون موفق به شناسایی و کاوش ۱۰۰ متر از خندق بیرونی شده‌اند، اما هنوز مشخص نیست تا چه اندازه از این بنا باقی مانده است.
این اکتشاف جدید نشان می‌دهد که صدها سال پیش از برافراشته شده ستون‌های «استون هنج»، کل این منطقه از آنچه باستان‌شناسان گمان می‌بردند مذهبی‌تر و از لحاط آداب و رسوم و آئین‌ها فعال‌تر بوده است.
سال گذشته عده‌ای از باستان‌شناسان در ادعایی عجیب عنوان کردند که تاریخی «استون هنج» در واقع یک اثر تاریخی دست دوم است که صدها سال پیش از انتقال به منطقه ویلشایر در ولز قرار داشته است.
این بررسی نشان می‌دهد که سازه «استون هنج» در اصل متعلق به تپه‌های پرسیل در منطقه «پمبروکشایر» در جنوب غربی ولز بوده است و تاریخ‌نگاری کربنی حاکی از آن است که سنگ‌های این اثر تاریخی حداقل ۵۰۰ سال پیش از بنای تاریخی «استون هنج» ساخته شده بودند که ابتدا به عنوان یک اثر محلی در ولز استفاده می‌شده و پس از مدتی به انگلستان منتقل می‌شود.
محققان در حال استفاده از مطالعات ژئوفیزیکی، کاوش‌های آزمایشی و عکس‌برداری هوایی هستند تا بقایای یک اثر تاریخی گمشده و از جا کنده شده را کشف کنند و قرار است نتایج این پژوهش امسال اعلام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *