»
10

لازانیا را بدون فر درست کنید!

نویسنده : جوان 111 تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵  ۱۱:۰۰ دیدگاه کاربران : ۰ دیدگاه + شامل موضوعات :   آشپزی آموزش انواع غذاها پاستا و لازانیا

لازانیا

لازانیا جزو یکی از غذاهای محبوب افراد است. همه ما دوست داریم لازانیا را راحت درست کنیم و از خوردن آن لذت ببریم. روش تهیه لازانیا بدون فر برای شما شرح داده ایم.

مواد لازم برای لازانیا بدون فر :

گوشت چرخ شده       ۵۰۰ گرم

لازانیا     ۲ بسته

سوسیس      ۳۰۰ گرم

قارچ      ۵۰۰ گرم

سس کچاپ     ۱ عدد

فلفل دلمه ای     ۱ عدد

پنیر پیتزا     ۵۰۰ گرم

پیاز خرد شده     ۱ عدد

روغن     به میزان لازم

نمک و فلفل سیاه     به میزان لازم

طرز تهیه لازانیا بدون فر :

ابتدا پیاز خرد شده را در تابه تفت داده تا طلائی شود سپس گوشت چرخ کرده را به آن اضافه تا خوب سرخ شود. فلفل دلمه ای نگینی را تفت می دهیم و بعد سوسیس های خرد شده را تفت داده و قارچ ها را به آن اضافه می کنیم بعد از کمی سرخ شدن همه مواد را با هم مخلوط کرده و نمک و فلفل را اضافه می کنیم. در قابلمه ای پر آب لازانیاها را پس از پانزده دقیقه جوشیدن آبکش می کنیم و کنار می گذاریم.
در آخرین مرحله مخلوط کردن مواد داخل لازانیا سس کچاپ را به مواد اضافه و به مدت ده دقیقه درب مواد را بسته تا با هم ترکیب شوند.
در انتها تابه ای (تابه بزرگ) را آماده و مقداری روغن در آن می ریزیم سپس دو برگ لازانیا را بصورت بعلاوه روی یک سینی گذاشته مقداری مواد را همراه پنیر پیتزا روی آنها می ریزم و برای جمع کردن لایه ها باز بصورت یکی در میان مواد و پنیر پیتزا ریخته و جمع می کنیم (به حالت بقچه ) و یکی یکی در تابه گذاشته و باز روی هر لازانیا پنیر می ریزیم و به مدت نیم ساعت درب تابه را با حرارت ملایم بسته تا آماده شود.
می توان از سس سفید هم در مواد به همراه سس قرمز استفاده کرد که پر چرب تر خواهد شد سس قرمز کم چرب خواهد بود.

نکاتی برای تهیه لازانیا بدون فر :

درب ظرف را تا انتها زیاد باز و بسته نکنید.

البته به صورتی که باز باشند هم می شود لازانیا را در تابه درست کرد.

دیدگاه کاربران در رابطه با لازانیا را بدون فر درست کنید!