00

نگرانی ترامپ از درگیری ارتش با نیروهای روسیه در شمال سوریه

نویسنده : جوان 111 تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵  ۱۰:۳۶ دیدگاه کاربران : ۰ شامل موضوعات :   بین المللی خبرهای داغ

ترامپ

رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در پی گفتگویی با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره درگیری میان ارتش آمریکا با روسیه در شمال سوریه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ویکی جوان به نقل از خبرگزاری العالم: ترامپ در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره امکان درگیری میان نیروهای آمریکایی و روس در منبج واقع در شمال سوریه با وی گفت و گو کرد.

محور این گفتگو که هنگام بازجویی پلیس اسراییل از نخست وزیر صهیونیستی در خانه اش، انجام شد بررسی احتماب وقوع درگیری میان ارتش آمریکا و ارتش روسیه در سوریه بود. این گفت و گو دو روز قبل از سفر نتانیاهو به مسکو برای ملاقات با ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه انجام شد.

این پایگاه به نقل از منابع ارتش آمریکا گزارش داد که نیروهای زرهی آمریکا به نزدیک شهر منبج در شمال سوریه رسیده اند. این درحالیست که نیروهای روسی خود را آماده ورود به این شهر که در استان حلب قرار دارد، نموده اند.

این منابع گفتند که دولت ترامپ به روسیه هشدار داده است که در صورت حرکت نیروهای روسیه به طرف منبج با نیروهای آمریکایی مواجه خواهند شد.

دیدگاه کاربران در رابطه با نگرانی ترامپ از درگیری ارتش با نیروهای روسیه در شمال سوریه