کالزونه بروکلی ایتالیایی را به این سبک آماده کنید

کالزونه بروکلی

کالزونه بروکلی

کالزونه بروکلی یکی از غذاهای ایتالیایی می باشد. این غذا به به همراه خمیر پیتزا که از مواد مختلف و دلخواه پر می شود آماده می شود. در این بخش می خواهیم طرز تهیه آن را آموزش بدهیم.

مواد مورد نیاز:

سینه مرغ (ریز خردشده): ۱ عدد
کلم بروکلی (گل گل شده): ۲۰۰ گرم
پنیر موتزارلا: ۱۵۰ گرم
خمیر پیتزا: ۴ عدد
نمک و فلفل: به میزان لازم
روغن مایع: به میزان لازم

روش پخت:

۱٫    قابلمه ای حاوی مقداری آب را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس مقداری نمک و کلم بروکلی را به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید تا پخته شود. بعد آبکش کرده و کنار بگذارید.

۲٫    مقداری روغن داخل تابه ای روی حرارت گرم کرده و سینه مرغ (از قبل با مقداری روغن زیتون، نمک و فلفل به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال مزه دار شده) را درون آن تفت دهید تا کاملا سرخ شود. سپس کلم بروکلی را به آن افزوده و از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

۳٫    خمیر پیتزا را روی سطح صافی قرار دهید. سپس با استفاده قاشقی مقداری از مخلوط مواد را روی نیمی از آن گذاشته و روی آن پنیر موتزارلا بپاشید.

۴٫    به وسیله قلم مویی آغشته به آب لبه های خمیر را مرطوب کرده و از وسط نیمه دیگر خمیر را روی مواد برگردانده و لبه های آن را با هم ببندید (این کار را تکرار کنید تا مواد تمام شود).

۵٫    کالزونه را داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن چرب و با کاغذ روغنی پوشیده شده، با فاصله بچینید. سپس در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، حدود ۱۵ دقیقه بگذارید تا پخته و طلایی رنگ شود.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *