کالزونه بروکلی ایتالیایی را به این سبک آماده کنید

کالزونه بروکلی

کالزونه بروکلی یکی از غذاهای ایتالیایی می باشد. این غذا به به همراه خمیر پیتزا که از مواد مختلف و دلخواه پر می شود آماده می شود. در این بخش می خواهیم طرز تهیه آن را آموزش بدهیم.

مواد مورد نیاز:

سینه مرغ (ریز خردشده): ۱ عدد
کلم بروکلی (گل گل شده): ۲۰۰ گرم
پنیر موتزارلا: ۱۵۰ گرم
خمیر پیتزا: ۴ عدد
نمک و فلفل: به میزان لازم
روغن مایع: به میزان لازم

روش پخت:

۱٫    قابلمه ای حاوی مقداری آب را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس مقداری نمک و کلم بروکلی را به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید تا پخته شود. بعد آبکش کرده و کنار بگذارید.

۲٫    مقداری روغن داخل تابه ای روی حرارت گرم کرده و سینه مرغ (از قبل با مقداری روغن زیتون، نمک و فلفل به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال مزه دار شده) را درون آن تفت دهید تا کاملا سرخ شود. سپس کلم بروکلی را به آن افزوده و از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

۳٫    خمیر پیتزا را روی سطح صافی قرار دهید. سپس با استفاده قاشقی مقداری از مخلوط مواد را روی نیمی از آن گذاشته و روی آن پنیر موتزارلا بپاشید.

۴٫    به وسیله قلم مویی آغشته به آب لبه های خمیر را مرطوب کرده و از وسط نیمه دیگر خمیر را روی مواد برگردانده و لبه های آن را با هم ببندید (این کار را تکرار کنید تا مواد تمام شود).

۵٫    کالزونه را داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن چرب و با کاغذ روغنی پوشیده شده، با فاصله بچینید. سپس در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، حدود ۱۵ دقیقه بگذارید تا پخته و طلایی رنگ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *