چیز کیک شکلات و فندق را به این سبک آماده کنید

چیز کیک شکلات و فندق

چیز کیک یکی از انواع کیک های خیلی خوشمزه می باشد. حالا اگر چیز کیک را شکلاتی کنیم طعمی فوق العاده پیدا خواهد کرد. در این بخش می خواهیم طرز تهیه چیز کیک شکلات و فندق را به شما عزیزان آموزش بدهیم.

مواد لازم بیس:

بیسکویت کرمدار شکلاتی (پودر شده): ۲۵۰ گرم
کره: ۷۰ گرم
پودر گردو: ۳۰ گرم

موارد لازم رویه:

پنیر خامه ای: ۳۵۰ گرم
شکلات تلخ: ۱۵۰ گرم
فندق: ۱۵ عدد
گردو (خردشده): ۲ عدد
پودر کاکائو تلخ: ۲ ق س
خامه قنادی: ۱۰۰ گرم
وانیل: یک دوم ق چ
ماست خامه ای: ۱۰۰ گرم
پودر ژلاتین: ۴ ق س
آب سرد: ۲۵۰ میلی لیتر
آب گرم: ۵۰ گرم

طرز تهیه:

۱٫ اول پودر بیسکویت و کره ذوب شده و گردو را با هم مخلوط کرده و کف قالب کمربندی را بپوشانید و پرس کنید.

۲٫ سپس به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس پودر ژلاتین را روی آب سرد پاشیده و اجازه دهید پفکی شود. سپس به روش بن ماری ذوب کرده تا همه ژلاتین حل شود و کنار بگذارید تا خنک شود. پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا نرم شود. ماست، خامه و وانیل را اضافه کرده و هم بزنید تا یکنواخت شود.

۳٫ شکلات را ذوب کرده و اجازه دهید خنک شود. سپس در یک تابه فندق ها را ریخته و روی حرارت کم بگذارید تا پوستش ترک بخورد ولی نسوزد. بعد روی یک پارچه بریزید و با پارچه پوست آن را بکنید. بعد بکوبید تا کمی خرد شود و با گردو و شکلات به مواد چیزکیک اضافه کرده و آن را یکنواخت کنید.

۴٫ پودر کاکائو را همراه آب داغ حل کرده و بعد از خنک شدن به مواد چیزکیک اضافه کرده و همراه ژلاتین حل شده به تمام مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید و در قالب روی بیسکویت ها ریخته و در یخچال به مدت ۳-۴ ساعت قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس با میوه و خامه تزیین کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *