رکوردشکنی ارزش بازار اپل با عبور از ۸۰۰ میلیارد دلار

اپل

با رشد ارزش هر سهم کمپانی اپل، مجموع ارزش این کمپانی از مرز ۸۰۰ میلیارد دلار نیز عبور کرد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

ساعاتی پیش ارزش هر سهم اپل از مرز ۱۵۳ دلار عبور کرد که نتیجه‌ی آن دست یافتن به رکورد جدیدی توسط اپل بود. ارزش بازار یا مجموع ارزش سهام اپل از ۸۰۰ میلیارد دلار عبور کرد. (در زمان نگارش این مطلب، ارزش بازار این کمپانی ۸۱۱ میلیارد دلار ثبت شده بود.)

اپل در حالی رکورد جدید خود را ثبت کرده است که هفته‌ی پیش گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. هرچند فروش آیفون‌های اپل در زمستان ۲۰۱۷ آماری کمتر از پیش‌بینی وال استریت داشت؛ اما درآمد اپل راضی‌کننده بود. پس از آنکه ارزش بازار اپل به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار رسید، کارشناسان برآوردهای خود را از ارزش هر سهم این کمپانی افزایش دادند؛ به‌طوری‌که برایان وایت از مؤسسه‌ی درکسل همیلتون پیش‌بینی کرده است که قیمت هر سهم کمپانی به ۲۰۲ دلار افزایش پیدا خواهد کرد و از این‌رو اپل تبدیل به اولین کمپانی تاریخ تجارت خواهد شد که ارزش بازارش فراتر از یک تریلیون دلار خواهد بود. البته وایت پیش‌بینی خود را بسیار محافظه‌کارانه خوانده است؛ چراکه اغلب تحلیل‌گران نگرش مثبتی در قبال افزایش ارزش سهام اپل طی ماه‌های آینده دارند و دلیل این نگرش مثبت انتظار برای رونمایی از آیفون ۸ به همراه تغییرات گسترده‌ای است که به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون روی خواهد داد.

اپل موفق نشد طی زمستان سال جاری به‌اندازه‌ی پیش‌بینی‌های انجام‌شده آیفون بفروشد و حتی در مقایسه با زمستان ۲۰۱۶ نیز آیفون کمتری راهی بازار کرده است؛ با این حال درآمد باارزش‌ترین کمپانی تاریخ تجارت تا به امروز از بخش سرویس‌ها و سایر محصولات که شامل اپل واچ نیز می‌شود، رشد داشته است.

اپل همچنین تأیید کرده که فروش محصولات پوشیدنی که شامل ایرپاد، اپل واچ و هدست‌های بیتس می‌شود، به بیش از ۵ میلیارد دلار در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *