پیشی گرفتن Oppo R9s از سامسونگ در پرفروش ترین موبایل اندرویدی در سه ماهه اول ۲۰۱۷

اوپو

اگر کسی از شما این سوال را بپرسد که کدام موبایل هوشمند اندرویدی موفق شده است که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ بیشترین فروش را داشته باشد چه جوابی خواهید داد؟ احتمالا با یکی از گوشی های سامسونگ شروع خواهید کرد، ولی کاملا در اشتباه هستید. برای اینکه در کمال تعجب، پر فروش ترین موبایل در این بازه زمانی، پرچمدار Oppo R9s بوده است.

این مسئله در نوع خود بسیار جالب و تعجب آور به نظر می رسد، اما می توان حدس زد که پیشی گرفتن Oppo R9s از تمام مدل های موبایل، احتمالاً ارتباطی به حوادث ناگوار گلکسی نوت ۷ کره ای ها داشته است. اگر فروش این دستگاه کماکان طی سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ ادامه می یافت، به احتمال فراوان قافیه را به همتای چینی خود نمی باخت.

لازم به اشاره است که Oppo، موبایل هوشمند R9s را به صورت رسمی تنها در چند بازار محدود عرضه کرده که فروش ۸٫۹ میلیون واحدی این دستگاه طی سه ماهه نخست ۲۰۱۷ را تحسین برانگیزتر از قبل می کند. در مجموع، R9s سومین موبایل محبوب در این بازه زمانی بوده و در جایگاه اول و دوم هم دو موبایل آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل جای گرفته اند.

پرفروش ترین موبایل های اندروید

آیفون ۷، فروشی ۲۱٫۵ میلیون واحدی را پشت سر گذاشته و مدل پلاس این خانواده هم توانسته به فروش ۱۷٫۴ میلیون واحدی دست یابد؛ اما یکبار دیگر باید خاطر نشان کرد که موبایل های اپل در سراسر جهان عرضه می شوند و Oppo R9s که در جایگاه سوم به چشم می خورد، از چنین مزیتی برخوردار نیست.

اما گذشته از پرچمداران Oppo و اپل، مدل ۲۰۱۶ دو موبایل گلکسی J3 و J5 سامسونگ هم توانسته اند به ترتیب با فروش ۶٫۱ میلیون و ۵ میلیون واحدی، در رده چهارم و پنجم جدول فروش اسمارت فون های سه ماهه نخست سال جاری میلادی قرار گیرند. این پنج موبایل در کنار یکدیگر، یک ششم از مجموع فروش اسمارت فون ها در سراسر جهان را طی بازه زمانی مورد اشاره به خود اختصاص داده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *