با مهمترین فرودگاه های جهان آشنا شوید

فرودگاه شانگی سنگاپور

فرودگاه های مدرن جهان که باید حداقل یک بار آن ها را ببینید

فرودگاه از گذشته تا کنون مورد استفاده مسافرین برای انجام پروازها قرار گرفته اند. هرچه زمان میگذرد و تکنولوژی پیشرفت می کند، شاهد مدرن شدن فرودگاه ها می باشیم. براساس اساسنامه کلی، هر فرودگاهی باید استانداردهایی را رعایت کند تا آن را جز حداقل فرودگاه مناسب مسافرگیری بدانیم ولی بعضی از آن ها علاوه بر رعایت این استانداردها، نکات و موارد بیشتری را رعایت می کنند و از این رو آن ها جز فرودگاه های مدرن میشناسند.

استفاده ازتکنولوژی های به روز در ساخت و ساز، امکانات رفاهی پیشرفته برای مسافرین و امکانات پیشرفته بررسی بلیط و انتقال بار مسافرین مخصوصا پرواز تهران به مشهد از مواردی هستند که این فرودگاه ها با بقیه در دنیا کاملا متمایز کرده است. در این مقاله قصد داریم تا چندتا از فرودگاه های مدرن جهان را معرفی کنیم. مساله ای که ممکن است در هنگام خرید بلیط هواپیما برای شما مهم می باشد.

فرودگاه های مهم جهان

۱٫فرودگاه شانگای سنگاپور

سنگاپور که خودش یک کشور پیشرفته در آسیا و دنیا شناخته شده است و فرودگاه آن نیز یکی از پیشرفته ترین ها نیز می باشد. ترمینال پیشرفته، چک کردن خود سرویسی، انتقال دیجیتالی بار با استفاده از موبایل و غیره از خدماتی است که در این فرودگاه به مسافرین عرضه می شود. همچنین فروشگاه های آنجا کاملا پیشرفته می باشند و شما حتی می تواند با اسکن موارد، اقلام خود را خریداری کنید.

۲٫فرودگاه بین المللی دبی

این فرودگاه به غیر از ظاهر فوق العاده زیبایی که دارد، دارای دومین ساختمان بزرگ جهان و بزرگترین ترمینالی فرودگاهی دنیا نیز می باشد. محیط آنجا با درختان نخل پرشده است و دارای یک فضای شیشه ای می باشد که یک محیط طبیعی و فراتر از آن را برای مسافرین ایجاد کرده است. برای خیلی از ایرانیها هم این محیط کاملا آشنا می باشد.

۳٫فرودگاه بین المللی لس آنجلس

تنها فرودگاهی در دنیا است که به این حالت می توانید آن را پیدا کنید. ایجاد تجربه حسی با استفاده از با استفاده از تلویزیون های بزرگ LED که در سراسر ترمینال ها و فرودگاه قرار گرفته است، به شما تجربه جدیدی از یک مکان متفاوت می دهد. مهمترین ویژگی ساختاری این فرودگاه، قرار گرفتن یک برج زمانی ۷۲ فیت چهار طرفه است.

۴٫فرودگاه هیترو لندن

این فرودگاه قدیمی در گذرزمان، تغییرات متعددی در آن انجام گرفته است که باعث مدرن شدن آن شده است. قرار گرفتن محصولات برپایه بلوتوث که باعث کمک به شناخت رفتار مسافران براساس تکنولوژی خاصی میشود، از نمونه تکنولوژی های به کار رفته در این فرودگاه می باشد.

۵٫فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی

یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان است که دارای زمین ورزش گلف، اتاق خصوصی خواب، محوطه هاکی، محوطه شادی، باغ و حتی موزه سنتی فرهنگ کره جنوبی می باشد. سیستم بررسی بلیط  سه دقیقه ای از بهترین ویژگی های این مکان می باشد. همچنین از سیستم بیومتریک برای تشخیص چهره استفاده می شود. همانطور که می دانید کره جنوبی، خودش یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیا می باشد.

۶٫فرودگاه بین المللی کویت

کویت با اینکه کشوری کوچک است اما از یکی از شهرهای زیبا و پیشرفته خاورمیانه و غرب آسیا مطرح می شود. فرودگاه تازه تاسیس و بین المللی کویت دارای مکانیزمهای مطابق با مصرف انرژی و محیطی می باشد. آبشارهای حرفه خنک کننده و محیطی شبیه به باغ از مزایای اصلی این فرودگاه می باشد.

۷٫فرودگاه شیفول آمستردام

بزرگترین فرودگاه هلند که دارای بزرگترین ساختمان می باشد.طراحی زیبا و مدرن و مطابق با فرهنگ هلند از ویژگی های اصلی آنجا می باشد.

۸٫فرودگاه گاندی دهلی نو

به تازگی بخش خرید بدون گمرک به این مکان اضافه شده است.همچنین می توانید به راحتی و با استفاده از کد QR بروی گوشی هوشمند خود، خرید های خود را سریعتر انجام دهید.

۹٫فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو

در ترمینال اینجا، به تازگی بخش های ورزشی مانند یوگا برای استراحت مسافرین و لذت بردن از زمان انتظار برای سوار شدن به هواپیما قرار داده شده است.

۱۰٫فرودگاه ساندیگو

قسمت حرفه ای و سریع بررسی بلیط هواپیما، می تواند آن را با بقیه کاملا متمایز نماید. استفاده از پروژکتورهای حرفه ای برای نورپردازی محیط داخلی و استفاده از لامپ های مخصوص برای نشان دادن اطلاعات کامل پروازها از ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *