چگونه ویزای آفریقای جنوبی دریافت کنیم؟

آفریقای جنوبی

چه مدارکی برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی نیاز است؟ سفارت آفریقای جنوبی در کجا واقع شده است؟ با ویکی جوان همراه شوید تا در راهنمای سفارت آفریقای جنوبی، به پاسخ این سوالات برسید.

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری است که در جنوب قاره آفریقا و سواحل اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. آفریقای جنوبی سه پایتخت متفاوت دارد: پرتوریا، کیپ تاون و بلوم فونتین. پرجمعیت‌ترین و از شناخته‌شده‌ترین شهرهای این کشور، ژوهانسبورگ است.

آفریقای جنوبی با نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم مرز است. آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد؛ ۹ زبان از خانواده بانتو، دو زبان اروپایی، یکی زبان آفریکنس که ریشه هلندی دارد و همچنین زبان انگلیسی که بیشتر در تجارت و عرصه عمومی کاربرد دارد.

سفارت آفریقای جنوبی کجاست؟

سفارت آفریقای جنوبی در ایران در تهران، خیابان ولیعصر، مقابل پمپ بنزین باغ فردوس، خیابان یکتا شماره ۵ قرار دارد.

موقعیت سفارت آفریقای جنوبی در تهران روی نقشه

تلفن: ۲۲۷۰۲۸۶۶
ایمیل: ایمیل بخش کنسولی سفارت آفریقای جنوبی
آدرس سایت سفارت آفریقای جنوبی: سایت رسمی سفارت آفریقای جنوبی در تهران

 آفریقای جنوبی

ساعات کاری سفارت آفریقای جنوبی

ساعت کار قسمت روادید: از ۹ صبح تا ۱۲ روزهای یکشنبه الی چهارشنبه، به جز تعطیلات سفارت.

استرداد گذرنامه و ودیعه (با هماهنگی قبلی) فقط روزهای پنج‌شنبه از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر.

نکاتی در مورد دریافت ویزای آفریقای جنوبی

حضور شخص متقاضی به هنگام تحویل مدارک در سفارت الزامی است.
مدت بررسی وجوابگویی به تقاضای روادید حدود یک هفته (پنج روز کاری) پس از ارائه مدارک به طور کامل است.
سفارت از پذیرفتن مدارک ناقص معذور است.
تمامی مدارک ارائه شده متقاضیان در سفارت بایگانی شده و هیچ یک به هیچ وجه بازگردانده نخواهند شد.
تقاضای شما پس از سه ماه بلاتکلیفی (حتی پس از تائید) لغو می‌شود.
تقاضانامه، پشت عکس و هرگونه دست نوشته‌ای فقط و فقط با خودکار مشکی یا تایپ شده پذیرفته می‌شود. همچنین از دوختن (منگنه) مدارک بپرهیزید.
هزینه لازم برای تقاضای ویزای مبلغ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال است که هنگام تحویل مدارک باید به صورت نقدی (ایران چک) پرداخت شود. توجه داشته باشید که این مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد و مطلقا غیرقابل استرداد است.
تمامی مدارک ترجمه و تایید شده (کپی برابر اصل) و همچنین تمامی تاییدیه‌ها و گزارش‌های پزشکی از تاریخ صدور فقط به مدت ۶ ماه معتبر هستند.

آفریقای جنوبی

مدارک ویزای توریستی آفریقای جنوبی

۱ . فرم تقاضانامه که به طور کامل، با حروف بزرگ انگلیسی تایپ شده یا با خودکار مشکی خوانا پر شده باشد.

۲. دو قطعه عکس ۴ × ۳ یک شکل جدید (که نهایتاً شش ماه پیش گرفته شده باشد) با پشت‌نویسی کامل شامل: نام و نام خانوادگی (با حروف بزرگ انگلیسی)، تاریخ تولد به تقویم میلادی (با اعداد انگلیسی)

۳. کپی بلیط یا رزرواسیون که در آن تاریخ ورود و خروج به آفریقای جنوبی مشخص شده باشد. (و تاریخ رفت حداقل مدت پنج روز کاری بعد از تاریخ تحویل مدارک باشد.)

۴. نامه‌ای به انگلیسی روی سر برگ رسمی محل کار / موسسات آموزشی متقاضی که در آن نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاریخ شروع به کار، طول مدت استخدام/تحصیل، سمت (عنوان شغلی)، میزان حقوق، تاریخ شروع و اتمام مرخصی / ماموریت و شرح قصد مسافرت ذکر شده باشد. بدیهی است بازنشستگان می‌توانند حکم یا فیش حقوقی ترجمه شده خود را به عنوان معرفی‌نامه ارائه کنند. چنانچه متقاضی صاحب کار/کارفرما باشد، نامه باید توسط شخص مسئول غیر از خود متقاضی امضا شده باشد. صاحبان مشاغل آزاد باید کپی جواز کسب و اصل ترجمه رسمی آن را ارائه دهند.

۵. اصل پاسپورت امضاء شده متقاضی که حداقل یک ماه پس از خاتمه سفر معتبر باشد و دو صفحه خالی داشته باشد.

    کپی گذرنامه از صفحات ۲ تا ۵ به علاوه تمامی ویزاهای قبلی آفریقای جنوبی و همچنین توضیحات مندرج در گذرنامه به صورتی که هر دو صفحه مقابل گذرنامه (طبق شکل) در وسط یک صفحه A4 قرار گیرند. از بریدن حاشیه‌های صفحه خودداری کنید.
اصل پاسپورت تا زمان تصمیم‌گیری در مورد تقاضا نزد سفارت باقی خواهد ماند.
هر یک از متقاضیان باید دارای گذرنامه‌ی انفرادی بوده و سفارت از پذیرش مدارک همراه/هان مندرج در گذرنامه معذور است.
فرزندان زیر ۱۸ سال که با یکی از والدین یا به تنهایی سفر می‌کنند، باید از دیگر ولی یا والدین خود رضایتنامه کتبی محضری تائید شده داشته باشند. (دو نسخه با ترجمه)
فرزندان زیر ۱۸ سال باید شناسنامه خود را در دو نسخه ترجمه کنند که یک نسخه از آن را هنگام تحویل مدارک به سفارت ارائه کرده و نسخه دیگر را برای ارائه به مامورین مهاجرت کشور آفریقای جنوبی همراه خود داشته باشند.
ارائه مدرک معتبر شامل نام، آدرس، شماره تلفن و فاکس هتل/ محل اقامت و شخص مسئول اقامت در آفریقای جنوبی.

۶. صورت‌حساب بانکی (ترجمه شده به انگلیسی) تراکنش/ریز کارکرد مربوط به سه ماهه اخیر یا ترجمه فیش حقوقی سه ماهه آخر.
مدارک اختصاصی

علاوه بر ارائه تمامی مدارک عمومی یاد شده در بالا، که بلا استثنا برای همه ضروری است، بنا به نوع روادید درخواستی مدارک دیگری نیاز است که برای روادید گردشی/ تفریحی دیداری به این شرح است:

خط سیر (شهرهایی که قصد دیدنشان را دارید و طول مدت اقامت در نظر گرفته شده در هر یک از آنها)، تاییدیه هتل‌های واقع در هر یک از آن شهرها مطابق با خط سیر و طول مدت اقامت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *