چگونه ذهن کودک را برای ورزش آماده کنیم؟

کودک

یکی از معضل اکثر خانواده ها، کم یا بی تحریکی کودکانشان می باشد که دنبال راهی برای برطرف کردن این مشکل هستند. در این بخش از سایت، راه های را تهیه کرده ایم که به کمک آن ها می توانید کودک خود را برای ورزش کردن آماده کنید.

از خودتان شروع کنید

‌ مثل هر رفتار دیگری، نخستین رفتارهای کودک، تقلید از والدین است. فرزندتان شما را چندبار در حال ورزش کردن دیده است؟‌ اصلا شما را با گرمکن و کفش ورزشی دیده است؟‌ شما به ورزش خاصی علاقه دارید؟ درباره این علاقه با او صحبت کرده‌اید؟‌ بنابراین شما نخستین الگوی او برای ورزش کردن هستید.

با کودک همراه شوید

‌ گاهی کودک بعد از دیدن یک برنامه ورزشی یا تماشای برنامه ویژه کودکان که آنها را به ورزش تشویق می‌کند، میل به ورزش پیدا می‌کند. اما شما برای این کار وقت ندارید! بنابراین طبیعی است که توی ذوق کودک بخورد و قید ورزش را بزند. به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در این شرایط با او همراه شوید.

او را به ورزشگاه ببرید

شور و شوق آنهایی که ورزش می‌کنند، ‌می‌تواند ذهن فرزندتان را از خواب بیدار کند. بنابراین برای تشویق او به ورزش، او را به تماشای مسابقات ورزشی ببرید.

وسایل را مهیا کنید

قرار نیست همین حالا دوچرخه چند صد هزار تومانی و وسایل اسکی و… بخرید. همین که همراه او به نخستین فروشگاه لوازم ورزشی بروید و توپ قشنگی برایش بخرید؛‌ شروع خوبی است. به خانه که رسیدید، ‌توپ بازی را خودتان شروع کنید تا او هم تشویق شود.

همراهی با دوستان

‌ برای اینکه فضای ذهنی او تغییر کند، با دوستان او برنامه‌ریزی کنید. همیشه همراهی با دوستان، کودک را سر ذوق می‌آورد.

به انتخاب او

‌ حتی اگر فرزندتان فقط به ورزش خاصی علاقه دارد و به‌نظر شما ورزش خوبی نیست، او را از ورزش مورد علاقه‌اش بازندارید. بگذارید از همان ورزش شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *