پیکسل بوک توسط گوگل معرفی شد

شرکت گوگل در جریان رویداد معرفی محصولات خود از جدیدترین لپ تاپ خود به نام پیکسل بوک رونمایی کرد تا به زودی برای رقابت با رقیبان وارد بازار شود.

مراسم معرفی محصولات سخت‌افزاری گوگل در حال برگزاری است و این غول فناوری از کروم‌بوک جدید خود رونمایی کرد. این کروم‌بوک جذاب طراحی بسیاری دارد و از جهاتی می‌توان آن را محصولی میان لپ‌تاپ‌های سری یوگا لنوو و سرفیس‌بوک مایکروسافت دانست.

پیکسل بوک گوگل از طراحی زیبایی بهره می‌برد و به کلیدهای بزرگ، ترک‌پد عریض و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی لمسی با رزولوشم کواد اچ‌دی مجهز شده است. این دستگاه را می‌توان یکی از بهترین کروم‌بوک‌های موجود دانست.

مت وکون گفته است پیکسل بوک باریک‌ترین و سبک‌ترین لپ‌تاپی است که تاکنون ساخته‌ایم. این لپ‌تاپ تبدیل‌شدنی مانند سری یوگا قابلیت تاشدن و تبدیل شدن به یک تبلت را دارد. ضخامت این دستگاه هیبریدی ۱۰ میلی‌متر و وزن آن ۱ کیلوگرم است.

این لپ‌تاپ که جایگزین کروم بوک پیکسل شده است در مدل‌های ۱۲۸ و ۵۱۲ گیگابایتی به فروش خواهد رسید. قیمت این دو نسخه به ترتیب ۱۱۹۹ و ۱۷۴۹ دلار خواهد بود که از دیگر نمونه‌های موجود در بازار خیلی گران‌تر است.

پیکسل بوک از یک پردازنده‌ی Core i5 اینتل، رم ۸ گیگابایتی و سیستم عامل کروم اواس بهره می‌برد. این لپ‌‌تاپ از قلم Pixel Pen بهره می‌برد که برای خرید این قلم استایلوس باید ۹۹ دلار جداگانه بپردازید. البته امکان ارتقا تا رم ۱۶ گیگابایتی و پردازنده‌ی Core i7 نیز وجود دارد.