چیز کیک سفید را به این صورت آماده کنید

چیز کیک سفید یکی از کیک های بسیار خوشمزه می باشد که می توانید آن را در کمترین زمان آماده کنید. در این بخش از ویکی جوان دستور تهیه چیز کیک سفید را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

• مدت زمان آماده سازی: ۳۰ دقیقه
• مدت زمان پخت: ۱ ساعت
• میزان سرو: ۱۲ نفر

مواد لازم چیز کیک سفید:

بیسکوییت دایجستیو: ۲۸۵ گرم
پودر کاکائو: ۱۵ گرم
کره (ذوب شده): ۱۲۰ گرم
شکلات سفید مرغوب (خرد شده): ۴۰۰ گرم
خامه صبحانه (غلیظ): ۲۵۰ گرم
پنیر خامه ای: ۳۷۵ گرم
تخم مرغ: ۴ عدد
اسانس وانیل: ۱ ق چ

طرز تهیه چیز کیک سفید :

۱. فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید، کف یک قالب گرد کمربندی ۲۳ سانتی متری فویل بیندازید، سپس بیسکوییت ها را خرد کرده به همراه پودر کاکائو در دستگاه غذاساز بریزید تا پودر شوند، کره را نیز ذوب نمایید، بیسکوییت ها و کره را با هم ترکیب کنید و کف قالب کاملا پرس نمایید. قالب را حدود ده دقیقه در فر قرار دهید. سپس از فر خارج نمایید و کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.

۲. دمای فر را به ۱۶۰ درجه سانتی گراد کاهش دهید و لایه شکلاتی را آماده نمایید. برای آماده نمودن لایه شکلاتی، شکلات های خردشده را به همراه خامه در یک شیرجوش ترجیحا چدنی بریزید و بر روی شعله ملایم قرار دهید. کمی هم بزنید تا شکلات ها ذوب شوند و خامه و شکلات یکدست گردند. سپس از روی شعله بردارید و کنار بگذارید تا به دمای محیط برسند.

۳. پنیر خامه ای را با سرعت پایین همزن برقی کمی بزنید در حدی که باز شود. تخم مرغ ها و اسانس وانیل را نیز اضافه کنید و هم بزنید. سپس ترکیب خامه و شکلات را که به دمای محیط رسیده کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا همه مواد با هم ترکیب شوند.

۴. سطح خارجی قالب را کاملا با فویل بپوشانید. سپس یک سینی دیواره بلند را در فر قرار دهید و در آن تا نیمه آب جوش بریزید، سپس مایه آماده را بر روی پایه بیسکوییت خنک شده بریزید و قالب را به مدت تقریبی یک ساعت در فر قرار دهید بعد فر را خاموش نموده بدون آن که به قالب دست بزنید در فر را نیمه باز بگذارید بعد از حدود دو ساعت قالب را از فر خارج نمایید. فویل را جداکرده روی قالب سلفون بکشید و حداقل هار ساعت در یخچال استراحت دهید.

نکته:

۱. دمای بالای فر و بلافاصله خارج نمودن قالب از فر باعث ترک خوردن روی چیزکیک می شود.

۲. از آنجایی که قالب در آب قرار می گیرد کاملا باید کف و دیواره ها با فویل پوشانده شود تا آب وارد چیزکیک نشود.

۳. پس از پخت و خنک شدن حتما چیزکیک را حداقل چهار ساعت در یخچال قرار دهید زیرا در طعم چیزکیک بسیار تاثیرگذار است و چیزکیک را بسیار خوش برش می نماید.

۴. چیزکیک پس از یک ساعت پخت کمی نرم است با خنک شدن خودش را می گیرد.