نکاتی آموزنده از مبلمان منزلتان

123

 

مبلمان منزل یکی از اصلی ترین وسایل برای دکوراسیون منزلتان است.پس اگر یک مبلمان شیک و زیبا داشته باشید با یک چیدمان حرفه ای پس از یک دکوراسیون شیک و زیبای منزل هم بر خوردارید.نکاتی آموزنده از مبلمان منزلتان را یاد بگیرید

وقتي فضاي كافي داريد اصلا از به كار بردن مبل‌هايي با رويه‌هاي رنگي نگران نباشید. در اتاق‌هاي نشيمن بزرگ مي‌توان با راحتي خيال هر رنگ تند و زنده‌ای را امتحان كرد. اگر به اين فكر هستيد كه يك تغيير دكوراسيون حسابي داشته باشيد از رنگ‌هاي نارنجي و قرمز غافل نشويد.

فقط بايد يادتان باشد مبل‌هاي رنگي زماني خانه‌ای مدرن براي‌تان مي‌سازند كه رنگ ديوارها روشن و ساده باشد. اگر رنگ ديوارهاي خانه‌تان تند و گرم است بهتر است دور مبل‌هاي شاد و رنگي را خط بكشيد.

آسایش طلب ها سرد كار كنند

تغییر رویه های مبلمان,ايده‌هاي جديد در طراحي رويه‌ مبل‌ها

اگر در خانه به دنبال آرامش هستید از رنگ‌های سرد برای رويه‌ مبل هایتان استفاده كنيد

اگر در خانه‌تان فقط به دنبال آرامش هستيد و آسايش را به هر چيزي ترجيح مي‌دهيد، بهتر است از رنگ‌هاي سرد براي رويه‌ مبل‌های‌تان استفاده كنيد. رنگ‌هاي گرم براي شما كه دنبال سكون در خانه هستيد اصلا مورد مناسبي نيست. اين وسط با استفاده از كمي پارچه‌هايي با بافت‌هاي خاص مي‌توانید جلوی كمبود رنگ در خانه‌تان را بگيريد. اگر رنگ ديوارها و پرده‌های‌تان هم سرد هستند، بهتر است بافت پارچه‌هاي مبل و كوسن‌ها ضخيم‌تر انتخاب شوند تا جلوه بيشتري به خانه دهند. بافت‌ها به هر خانه‌ای شخصيت خاص مي‌دهند.

راه راه های قديمي دوباره آمدند
نحوه تغيير مبلمان منزل, ایده هایی برای تغيير مبلمان منزل

مبل های راه راه فضای خانه را گرم و غير رسمی می كنند و با هر دكوراسيونی جور درمی آيند
سال‌ها پيش از اين، مبل‌هاي راه‌راه براي خودشان برو و بياي زيادي داشتند. مد روز دهه 70 تا 80 ميلادي فقط رويه مبل‌هايي بود با خط‌هاي كشيده عمومي و افقي و با رنگ غالب كرم و قهوه‌اي. اين طراحي سال‌ها فراموش شد تا اينكه دوباره به مدد نسل نوي طراحان دكوراسيون دوباره سر و كله خط‌هاي موازي آشنا در خانه‌ها پيدا شد به‌خصوص مبل‌هايي با راه‌هاي پهن در رنگ‌هاي ملايم. اين رويه مبل‌ها هم فضاي خانه را گرم و غير رسمي مي‌كنند و هم تقريبا با هر دكوراسيوني جور درمي‌آيند. طيف رنگ‌هاي ملايم رويه مبل‌ها كار طراحي و رنگ دادن به باقي اجزاي خانه را راحت مي‌كند.

كمتر، غني‌تر است

تغيير مبلمان منزل, نحوه تغيير مبلمان منزل

در خانه هایی که رنگ زیادی وجود ندارد مبل های تک رنگ به خانه جلوه می دهد
وقتي مي‌خواهيد از رنگ‌هاي مختلفي براي رويه مبل‌هایتان استفاده كنيد، بهتر است به تعداد مبل‌ها هم دقت داشته باشيد. يك اصل طراحي بين پيروان سبك ساده‌گرايي يا ميني مال‌ها در معماري هست كه مي‌گويد  «كمتر، غني‌تر است». اگر زماني سعي داشتيد روي يك رنگ خاص مبل تاكيد كنيد، حواس‌تان به اين جمله عجيب هم باشد؛ اينكه هرچه تعداد موارد تاكيدتان كمتر باشد زيبايي‌اش بيشتر مي‌شود. اگر در خانه‌تان رنگ‌هاي زيادي وجود ندارد مي‌توانيد از اين روش استفاده كنيد؛ جلوه دادن به خانه با داشتن يک مبل تک رنگ.

گلدارها شادترند

ايده‌هاي جديد در طراحي رويه‌ مبل‌ها,نحوه تغییر رویه مبل ها

رویه گلدار مبل ها نشان دهنده شخصيت شاد و سرزنده شما هست
همان‌قدر كه رنگ‌ها ترس ندارند استفاده از پارچه‌هاي گلدار شلوغ هم ترسناك نيستند و فقط بايد كمي با روحيات شما مطابق باشند. اگر احساس مي‌كنيد آدم چندان آرام و آسايش‌طلبي نيستيد و ترجيح مي‌دهيد خانه‌تان هميشه شلوغ و پر از جمعيت دوستان باشد، بهتر است رویه مبل‌هاي خانه را گلدار انتخاب كنيد. رویه مبل‌هاي گلدار كه به‌تازگي دوباره به بازارها بازگشته‌اند مي‌توانند به خانه‌تان ظاهري شيك دهند در عين حال كه نشان‌دهنده شخصيت شاد و سرزنده شما هستند.

خانه‌هاي كوچک مبل‌هاي يک رنگ

طراحی دکوراسیون داخلی،نحوه تغییر دکوراسیون منزل

برای فضا و خانه های کوچک از مبل های تک رنگ استفاده کنید
مبل‌هايي كه فقط از یک رنگ‌ در ترکیب پارچه‌های‌شان استفاده شده به درد فضاهاي كوچك مي‌خورند. اگر خانه‌تان فضاي كوچكي دارد، دنبال مبل‌هايي با طرح‌هاي مختلف نباشيد. مبل‌هاي يك‌دست به‌خصوص با رنگ‌هاي نسبتا گرمی مثل نارنجي فضاي خانه‌تان را هم بزرگ‌تر نشان مي‌دهند و هم اين محل نشيمن خانه‌تان را شيك و به‌روز مي‌كنند. فقط كافي است يك نورپردازي مناسب براي خانه انتخاب كنيد آن وقت به معجزه پارچه‌هاي رومبلي و فضاي دوست‌داشتني‌شان پي مي‌بريد.

تضاد هم گاهي بد نيست

نحوه تغییر رویه مبل ها,تغيير مبلمان منزل

براي اينكه كسالت از آپارتمان‌هاي كوچك گرفته شود مبل‌ها را با رنگ‌هاي متضاد هم قرار مي‌دهند
تصور كنيد كه همه مبل‌هاي اين اتاق يك‌دست و يك‌رنگ بودند؛ مثلا همه‌شان يا كرم‌رنگ بودند يا قهوه‌اي. به نظرتان خيلي دلگير و كسالت‌بار نمي‌شد؟ اين روزها طراحان دكوراسيون داخلي براي اينكه كسالت آپارتمان‌هاي كوچك را بگيرند، دست به كار شده‌اند و با يك ايده ناب مبل‌ها را با رنگ‌هاي متضاد هم قرار مي‌دهند. فقط بايد دقت داشت كه هارموني رنگ‌ها و تضاد آنها با هم به‌درستي انتخاب شود و گرنه فضاي خانه پر از رنگ‌هاي ناهمگون است كه با هیچ ترفندي هم درست نمي‌شود.

با سبز، شرقي شويد

نحوه تغيير مبلمان منزل, ایده هایی برای تغيير مبلمان منزل

مبل هايی كه يک دست به رنگ سبز هستند برای خانه‌هايی كه انرژی كمی دارند مناسبند
مبل هايی كه يک دست به رنگ سبز هستند برای خانه‌هايی كه انرژی كمی دارند مناسبند و البته براي آنهايي كه عاشق فضاهاي شرقي هستند و دوست دارند در گوشه و كنار خانه‌شان نشانه‌هايي از تزئينات آسياي دور را داشته باشند. سبز در باور شرقي‌ها نشان نشاط و شادابي است و براي همين زياد در خانه‌هاي آنها استفاده مي‌شود. البته نبايد براي ساختن فضاي شرقي در رنگ سبز وسايل خانه به‌خصوص رويه مبل‌ها اغراق كرد. يك رنگ سبز ملایم هم كارتان را راه مي‌اندازد. اين وسط رنگ ديوارها هم بايد به كمك بيايند. رنگ‌هاي ليمويي و نارنجي كمرنگ انرژي را در اين دكوراسيون دوبرابر مي‌كنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *