جلوگیری از انزال زودرس و اختلالات نعوظ

02f0b1d4-32fa-4a9c-ad9d-e0e4d0c747ca

با این دو روش ساده و بدون مصرف دارو می توانید از انزال زودرس پیشگیری کنید و رابطه بهتری داشته باشید.

انزال پیش‌رس (PE)، که به طور معمول انزال زودرس نامیده می‌شود، یکی از رایج‌ترین مشکلات جنسی در میان مردان زیر ۴۰ سال می‌باشد. با اینکه شناخت علل جسمی و روانی انزال زودرس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ اما تمایل مردان به خوددرمانی باعث توسعه تکنیک‌های متعددی در راستای جلوگیری از این معضل گردیده است.
در ادامه به برخی از این تکنیک‌ها اشاره شده است که رعایت آنها، موجب تقویت نعوظ و رفع انزال زودرس شده و زوجین را از مزایای روابط جنسی بهره‌مند خواهد ساخت. موثرترین تکنیک‌های رایج عبارتند از:
تنفس عمیق
تنفس عمیق شکلی از مراقبه است که با کنترل هیجان و تنش مردان به هنگام رابطه جنسی، از انزال زودرس جلوگیری می‌کند. تنفس سریع و کوتاه، باعث افزایش سرعت ضربان قلب و انزال زودرس خواهد شد. پنج ثانیه نفس عمیق بکشید و سعی کنید آن را به مدت سه ثانیه نگه دارید. این کار را در مراحل بعدی نیز تکرار کنید.
روش توقف و آغاز مجدد
این روش به نوعی یک ورزش انفرادی است. مردان می‌توانند به تنهایی مشغول خود ارضایی شده و پیش از رسیدن به اوج لذت جنسی دست از کار بکشند. پس از اندکی استراحت، دوباره دست به کار شده و خود را تا مرز اوج لذت جنسی برسانند. این عمل آنقدر ادامه می‌یابد که فرد دیگر قادر به کنترل خود نباشد. تکرار این تمرین با تمرکز کافی موجب کاهش تدریجی روند زود انزالی در مردان خواهد شد. زمانی که مرد احساس می‌کند قادر به کنترل روند زود انزالی خود است، عملکرد بهتری در روابط جنسی خود خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *