مشکلاتی که اختلال اضطراب اجتماعی به وجور می آورد

a1d2678d-ac97-4203-8fa9-02dbfdf3571e

افرادی هستند که برای هر عملی ممکن است از شما عذر خواهی کنند یا به شدت از انجام و پذیرش مسئولیتی اجتناب کنند و از کارهای گروهی بپرهیزند.

افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی (یا هراس اجتماعی) در قبال رفتار و کردار خود در برابر دیگران به شدت مضطرب می‌شوند. این اختلال، توانایی صحبت در میان جمع و موقعیت‌های اجتماعی رومزه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اختلال اضطراب چیزی فراتر از خجالت و استرس می‌باشد. این احساس ممکن است هفته‌ها و یا ماه‌ها پیش از آغاز یک رویداد اجتماعی بروز پیدا کند. اختلال اضطراب باعث بالا رفتن سرعت ضربان قلب و کاهش سطح تمرکز افراد خواهد شد.
برخی از افراد تنها در موقعیت‌های اجتماعی مشخصی دچار اضطراب می‌گردند. و برخی دیگر، در موقعیت‌های بسیاری با این احساس مواجه می‌شوند. این مشکل، زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. استرس آنقدر بر افراد تاثیر می‌گذارد که آنها را از حضور در مکان‌های عمومی مانند محل کار و مدرسه باز می‌دارد.
پزشکان علل بروز اختلال اضطراب اجتماعی را نمی‌دانند. آنها تصور می‌کنند که این معضل ریشه در مسائل خانوادگی افراد دارد. اما مطمئن نیستند که دلایل ژنتیکی و یا آسیب‌های روحی و روانی عامل آن باشند.
اختلال اضطراب اجتماعی، با علائم فیزیکی و احساسی همراه است.
• اختلال اضطراب اجتماعی می‌تواند شما را پیش از هر رویداد اجتماعی، عصبی، غمگین و ناراحت کند. این اختلال باعث ایجاد نگرانی شده و شما را از رخدادهای آتی خواهد ترساند.
• اختلال اضطراب ممکن است باعث سرخ شدن، عرق کردن و لرزیدن شما شود. این معضل، سرعت ضربان قلب شما را افزایش داده و توانایی تمرکز را از شما می‌گیرد.
یک پزشک متخصص برای تشخیص اختلال اضطراب اجتماعی، به معاینه شما پرداخته و سوالاتی را در راستای علائم بیماری مطرح می‌کند. پزشکان به طور معمول سوالاتی را به جهت آگاهی از واکنش‌های عاطفی بیماران از آنها می‌پرسند. این ارزیابی، به عنوان پژوهش سلامت روانی شناخته می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *