اطلاعات لازم برای خانم‌ها درباره بیماری‌های روابط جنسی

545f8c43-be7a-409f-b683-d69772839bf1

بیماری های جنسی بخاطر ماهیت شان ممکن است فرد را از مراجعه به پزشک بترساند. بنابراین بهترین روش پیشگیری است به خصوص برای افراد حساس و خجالتی که از بیان این گونه بیماری ها واهمه دارند.

بیماری‌های جنسی معمولا از طریق واژن، مقعد و رابطه جنسی دهانی انتقال پیدا می‌کنند. علائم بیماری جنسی در خانم‌ها می تواند خارش واژن ، جوش و تاول، ترشحات غیر‌معمول، و درد باشد. بسیاری از عفونت‌های منتقل‌‌شونده از راه جنسی هیچ‌گونه علائمی از خود نشان نمی‌دهند. در صورت عدم درمان، بیماری‌های مقاربتی می‌توانند به مشکلات باروری و افزایش خطر ابتلا به سرطان رحم منجر شوند، بنابراین بسیار مهم است که سعی کنید رابطه جنسی ایمن برقرار کنید. مطابق تحقیقات به عمل آمده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، بیماری‌های مقاربتی درمان نشده هر ساله موجب ناباروری در حداقل 24 هزار زن در ایالات متحده شده‌اند.
پیشگیری برای زنان
همه زنان باید اقدامات پیشگیرانه خاصی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی و یا انتقال شونده به عمل آورند.
آزمایش منظم
بنا بر گزارش دفتر سلامت زنان، اگر از لحاظ روابط جنسی فعال هستید باید با دکتر خود در مورد تست بیماری‌های جنسی صحبت کنید. زنان باید هر ساله تست اچ آی وی بدهند، و باید از دکتر خود بپرسند که آیا واکسن اچ آی وی برای آن‌ها مناسب است یا خیر. همچنین باید بپرسند که آیا بهتر است که برای دیگر بیماری‌های جنسی تست بدهند یا خیر.
به شوهرتان اصرار کنید از کاندوم استفاده کند
بهتر است حتی برای رابطه جنسی دهانی و مقعدی هم شخص کاندوم استفاده کند. اسپرم‌کش‌ها و دیگر اشکال جلوگیری از بارداری ممکن است در برابر حاملگی محافظت کنند، اما ‌در برابر بیماری‌های مقاربتی محافظت نمی‌کنند. کاندوم زنانه و سدهای دندانی می‌توانند یک سطح معینی از حفاظت را فراهم کنند. نظرات مختلفی وجود دارد که آیا این مقوله‌ها می‌توانند به اندازه کاندوم مردانه محافظت کنند یا خیر.
معاشرت
باید درباره مسائل جنسی و بیماری‌ها و تاریخچه روابط جنسی خود با پزشک و شریک زندگی‌تان مشورت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *