متد های افزایش قدرت باروری زنان

b6dd9496-8d46-43b2-bb28-638394406ce1

ممکن است چند بار قصد به بچه دار شدن کرده باشید اما موفق به این امر نشده باشید. انجام روش های زیر می تواند احتمال موفقیت شما برای بارداری را بیشتر کند.

1- کنترل وزن
کمبود یا اضافه وزن می‌تواند باروری را به تأخیر بیاندازد. اگر شاخص توده‌ی بدنی (BMI) خانم بین 25 تا 39 باشد او دارای اضافه وزن بوده و احتمالاً به زمان بیشتری برای بارور شدن نیاز خواهد داشت. همچنین اگر شاخص توده‌ی بدنی خانم بین کمتر 19 باشد اوضاع وخیم‌تر خواهد بود. شاخص بین 18.5 و 24.9 نشان دهنده‌ی وزن عادی خواهد بود.
2- محافظت از اسپرم
نتایج برخی تحقیقات حرارت دیدن بیضه و باروری را مرتبط می‌دانند. بنابراین آقایانی که می‌خواهند بچه‌دار شوند بهتر است در مواردی مانند لباسی که می‌پوشند و قرار دادن لپ‌تاپ بر روی پاها به مدت طولانی دقت کنند.
3- نوشیدنی‌ها
نوشیدن مقادیر زیاد قهوه و الکل می‌تواند از قابلیت باروری خانم‌ها بکاهد. متخصصان بر این باورند که نوشیدن بیش از 5 فنجان (500 میلی‌گرم) کافئین، قدرت باروری خانم‌ها را کاهش می‌دهد. با این حال مصرف قهوه در حد متعادل (یکی دو فنجان) مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
4- استعمال دخانیات را قطع کنید!
سیگار کشیدن می‌تواند در باروری خانم‌ها و آقایان تأثیر منفی بگذارد. آقایان سیگاری اسپرم کمتری تولید کرده و به DNA خود آسیب می‌رسانند. سیگار همچنین خاصیت پذیرش تخمک توسط رحم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
5- زمان‌بندی مناسب
شش روز منتهی به روز تخمک‌گذاری زمان مناسب باروری است. احتمال باروری در سه روز قبل از تخمک‌گذاری بیشتر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *