علائم هشداری حملات قلبی

217ab752-ce07-466c-aa87-275eefdf14a3

شاید شما هم در گرو های اجتماعی و فضاهای مجازی با پیام های هشداری در مورد سکته های قلبی روبرو شده باشید. اما میزان صحت آنها چقدر است و در واقع علائم درست چه چیزهایی هستند؟

برخی از حملات قلبی آنقدر ناگهانی و شدید هستند که شکی بر جای نمی‌ماند که فرد دچار حمله شده است. اما بیشتر حملات قلبی به آرامی و با درد و ناراحتی اندکی آغاز می‌شوند. افرادی که دچار حمله قلبی می‌شوند، اغلب نمی‌دانند چه بر سرشان آمده است؛ از این رو، زمان زیادی را برای درخواست کمک تلف می‌کنند. در ادامه، برخی از علائم رایج مرتبط با حملات قلبی ارائه شده است:
• احساس ناراحتی در قفسه سینه. بیشتر حملات قلبی با احساس درد و ناراحتی در مرکز قفسه سینه همراهند؛ این احساس به مدت چند دقیقه به طول می‌انجامد و به تدریج فروکش می‌کند. ناراحتی‌های ناشی از حملات قلبی با فشار، گرفتگی و درد شدید همراه است.
• احساس ناراحتی در سایر بخش‌های بدن؛ درد و ناراحتی در بازوها، کمر، گردن، فک و معده.
• تنگی نفس به همراه احساس ناراحتی در قفسه سینه.
• علائم دیگر شامل عرق سرد، حالت تهوع و سرگیجه می‌باشند.
زنان نیز به مانند مردان، به هنگام حملات قلبی با احساس درد و ناراحتی در قفسه سینه مواجه می‌شوند. اما زنان بیش از مردان دچار تنگی نفس، حالت تهوع، استفراغ، و کمردرد می‌شوند. علائم مرتبط با حملات قلبی را به خاطر بسپارید. حتی اگر از وقوع حمله قلبی اطمینان ندارید، برای انجام بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید. زمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است! اقدامات سریع، زندگی افراد را نجات خواهند داد.
تماس با 911 سریع‌‎ترین راه برای درخواست کمک می‌باشد. کارکنان خدمات اورژانس پزشکی (EMS) به محض رسیدن، پروسه درمانی را آغاز می‌کنند. این کارکنان به گونه‌ای آموزش دیده‌اند که در موارد ایست قلبی، عملیات احیای بیمار را انجام دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *