قوانین برای کم کردن 2.5 کیلو وزن

946df57b-c47a-4ed7-bee8-ed301d9cefba

شاید کم کردن 2.5 کیلو از توده های بزرگ چربی زیاد به نظر نرسد اما کسب این نتیجه، می تواند شما را در راه کاهش وزن امیدوار و مصمم گرداند و بتوانید کاهش وزن بیشتری بدهید.

حتی با کم کردن مقداری کمی وزن می‌توانید تفاوت بسیاری در ظاهرتان به وجود آورید. با کم کردن 2.5 کیلوگرم نه تنها اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهید، بلکه کمک شایانی به سلامت خود نیز خواهید کرد. این قوانین ساده به شما کمک می‌کند بدون دردسر به هدف خود برسید.
۱- مقدار غذایتان را کنترل کنید
حجم زیاد غذا به دریافت کالری شما کمک می‌کند، حتی اگر آن غذا سالم باشد. پس مقدار مصرف‌تان را کنترل کنید. مقدار مصرف گوشت نباید بیشتر از اندازه‌ی کف دست باشد. در مورد تنقلات مهم است که آن را مستقیماً از بسته محصول استفاده نکنید. وقتی به رستوران می‌روید در همان ابتدا نصف سفارشتان را در جعبه مخصوص گذاشته تا به منزل بیاورید. در این صورت وسوسه نخواهید شد که تمامی غذا را میل کنید. نصف ظرفتان باید از میوه و سبزیجات تشکیل شده باشد.
۲- از محصولات کم چرب استفاده کنید
گرچه اکثر محصولاتی که می‌خرید ممکن «کم چرب» باشد، اما در خیلی مواقع این برچسب‌ها یک دام است. برخی از تولیدکنندگان برای بهبود طعم محصول خود از شکر، آرد و غلیظ کننده استفاده می‌کنند. این مواد اضافه شده به محصول، کالری دریافتی شما از آن را بیشتر می‌کند. چربی این محصولات با نوعی کربوهیدرات جایگزین شده‌اند که به سرعت به خون جذب شده و باعث بالا رفتن قند خون می‌گردد. همچنین خیلی از افراد برچسب «کم چرب» را چراغ سبزی برای خوردن بیشتر می‌دانند، غافل از آنکه مقدار کالری دریافتی‌شان کمتر نخواهد شد.
۳- فعال باشید
فعالیت‌های بدنی بسیار حائز اهمیت‌اند. هر روز حداقل ۱۰ هزار قدم پیاده‌روی کنید. همچنین از یک برنامه ورزشی مناسب استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *